1'nci Sınıf Öğrencilerinden İlk Mektup Polis ve Asker Amcalarına

1'nci Sınıf Öğrencilerinden İlk Mektup Polis ve Asker Amcalarına

Yozgat’ta okuma yazmayı öğrenen Sakarya İlkokulu 1/F sınıfı öğrencileri, ilk mektuplarını Güneydoğu’da terörle mücadele eden asker ve polislere gönderdi.

1'nci Sınıf Öğrencilerinden İlk Mektup Polis ve Asker Amcalarına

Yozgat’ta okuma yazmayı yeni öğrenen Sakarya İlkokulu 1/F sınıfı öğrencileri, hayat bilgisi dersinde işledikleri aile içerisinde dayanışma konusuna örnek olarak Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde terörle mücadele eden asker ve polislere mektup yazdı. Asker ve polislerin yanında olduklarını bildiren öğrencilerin bazıları mektuplarını Türk bayraklarıyla süsledi.

Öğrencilerin ilk mektuplarını askerlere ve polislere yazmasının kendileri için de anlamlı olduğunu dile getiren sınıf öğretmeni Berrin Duran, "Ülkemiz de bir aile olduğu için aile içi dayanışmaya bir örnek olarak Güneydoğu'da görev yapan polis ve askerlerimizin yanında olduğumuzu her zaman onlarla beraber kalbimizin çarptığını dualarımızın onlarla olduğunu anlatmak için çocuklarımızla mektup yazdık ve onlara gönderiyoruz. Öğrencilerimiz ilk mektuplarını yazdı. Asker ve polislerimize moral olsun diye bu mektubu yazmaya karar verdik. Her zaman kalbimiz ve dualarımız asker ve polislerimizle beraber onlarla olduğumuzu bilsinler istedik, öğrencilerimiz duygularını ifade ettiler” diye konuştu.

Okul Müdürü Hamza Şimşek de, “Bu süreç içerisinde de 1/F sınıfı olarak Güneydoğu'da görev yapan güvenlik güçlerimizin yanında olmak . Fiziken yanında olmasak da düşünce olarak onların yanında olduğumuzu göstermek amacıyla Yozgat Sakarya İlkokulu 1/F sınıfı olarak güvenlik güçlerinde çalışan abilerine mektup gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

Night
Day