Topladığı Harçlığını TBMM'nin Tamiri İçin Gönderdi

Topladığı Harçlığını TBMM'nin Tamiri İçin Gönderdi

Yozgatlu Utku Tan Kızıltaş. Darbeyle 12 yaşındatanıştı.Kara 15 Temmuz akşamı milletin meclisinin bombalandığını öğrenen Utku, darbecilere ateş püskürüken, harçlıklarını meclisin tamiratına ayrırak bir millerin çocuklarının da ne büyük bir yüreğe sahip oldğunu cümle aleme gösterdi.

Topladığı Harçlığını TBMM'nin Tamiri İçin Gönderdi

Yozgatlı Hanifi ve Büşra Kızıltaş'ın 12 yaşındaki oğulları Utkutan Kızıltaş, internbet üzerinden yaptığı paylaşımla 15 Temmuz Darbe akşamına karşı Türk çocuğunun yüreğindeki dik duruşu ortaya koydu. Yayınladığı videoda “Darbeye Hayır" diyen Utku, tüm çocukların harçlıklarını biriktirerek Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin  tamiratı için göndermeleri çağrısında bulundu. Utku, boyundan büyük bu hareketi ile Türk milletinin vicdanındaki ses oldu.

Paylaştığı videoda "Savaş için değil barış için yaşamak istiyoruz" diyen  Utku, ‘Meclis bizim geleceğimiz' diyerek bir duyarlılık örneği sergiledi.

Meclisin bombalandığını görünce çok üzüldüğünü söyleyen Utku, tamiratı yapıldıktan sonra arkadaşları ile meclisi ziyaret etmek istediğini söyledi. 

 

Darbenin ne olduğunu  15 Temmuz akşamına kadar bilmediğini ve internette araştırarak öğrendiğini söyleyen Utku; "Darbe, Türk Silahlı Kuvvetlerinin hükümete açmış olduğu bir iç savaş. Allah ülkemize bir daha yaştmasın" dedi.

Özellikle meclisin bombalanmasına çok üzüldüğünü ve harçlıklarını toplayarak tamiratına katkıda bulunmak istediğini belirten Utku, "Paraları harçlık olarak biriktirmiştik. Onları annem ve babamın izni ile Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onarımı için yolladım. Olayları gördüğümde savaş zannetmiştim, darbenin ne olduğunu bilmiyordum. Anne-babamla internetten araştırdık. Paramı bir mektupla Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a gönderdim. Cumhurbaşkanına saldırı olacağını öğrenince üzüldüm, sinirlendim" dedi.

Onarıldıktan sonra arkadaşları ile birlikte meclise gitmek istediğini ifade eden Uktutan Kızıltaş, tüm çocuklardan harçlıklarını meclise göndermek için biriktirmelerini istedi.

Utku, tüm şehitler ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için de dua etti, "Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve şehitlerimize, devletimize, milletimize dua bekliyorum. Tüm çocuklar dua etsin, çünkü çocukların duası kabul olurmuş. Allah devletimizi ve milletimizi korusun."

Utkutan Kızıltaş, internet üzerinden paylaştığı videosunda darbeye olan tepkisini ve meclsin tamiratı için tüm çocuklara şöyle seslendi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir vatandaşı olarak, darbeye hayır diyorum. Savaş içinde değil barış ve huzur içerisinde büyümek istiyorum. 15 Temmuz’da meclisimize yapılan saldırıya çok üzüldüm. Meclisimiz bizim geleceğimiz. Onun için biriktirmiş olduğum harçlıkları Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin onarımı için yolluyorum. Kabul etmelerini rica ediyorum. Yozgat’tan başlatmış olduğum bu kampanyayı arkadaşlarımın katkılarını da bekliyorum."

Night
Day