Doğan Tufan Ezan Susmaz, Bayrak İnmez
Yazı Detayı
13 Haziran 2021 - Pazar 21:29
 
Ezan Susmaz, Bayrak İnmez
Doğan Tufan
 
 

Gayrı Türkler önemli yerlerde olunca, ecnebi devletlerin hayellerini yerlerine getirmeleri, hatta onların yapma cesaretini gösteremedikleri halde Türk kuvvetlerinin elbisesini giyerek milletimizin çimentosu olan Yüce dinimize, mukaddesatımıza saldırması, bulunduğu konumu kullanarak, makamlara kendince yasaklar koyarak camileri kapatması ezanlar susturması bizi çok düşündürüyor. Ünlü düşünürümüz büyük Türkçü Nihal Atsız; "Yüzde yüz Türk olduğun zaman zafer senindir." Biz 78 kuşağı olarak da hep "Ezan Susmaz Bayrak inmez" mücadelesi verdik ve bu günlere geldik. Rahmetli başbuğumuz Alparslan Türkeş bir sohbetinde, "Ülkücü görüş iktidarda" demişti. Ezanlarımız okunuyor bayrağımız dalgalanıyor çok şükür.

 

Camilerimizdeki ezanların bir daha ebediyen susmaması temennisiyle

Milli marşımızdaki ifadelere gelin birlikte amin diyelim;

 

"Ruhumun senden, İlâhî, şudur ancak emeli:

Değmesin ma’bedimin göğsüne nâ-mahrem eli!

Bu ezanlar-ki şehâdetleri dînin temeli

Ebedî yurdumun üstünde benim inlemeli."

 

Binlerce Amin, Amin Ecmain

 

 Yzb. Abdullah Sönmez günleri bakın nasıl anlatıyor;

 

"Sene 1992 veya 1993. Uzunköprü’de Bölük komutanıyım. Yaz dönemi yani tayinlerin ve izinlerin yoğun olduğu dönem. Tabur Komutanımız tayini çıktığı için birlikten ayrılmıştı. Yeni atanmış olan da yurt dışında olduğundan henüz katılmamıştı. Ben de en kıdemli Bölük komutanı olarak Tabur komutanlığına vekâlet ediyorum.

 

2. Kolordu Komutanı MİT Müsteşarlığından yeni atanan Teoman Koman idi. Emir ve komutayı teslim alır almaz, birlikleri tanıma maksadıyla denetlemeler yapıyordu. Hudut birlikleri olmamız dolayısıyla ilk denetlemesini de Uzunköprü garnizonuna yapmıştı. Birlik Komutanlığına vekâlet etmem dolayısıyla ben de Komutanın denetlemesine eşlik ediyorum.

 

Diğer Tabur komutanları ile birlikte kışlanın kolaylık tesislerini Teoman Koman’a gezdiriyoruz. Tam mutfağı denetlerken mutfağın 500 metre uzağında bulunan şadırvanı, minaresi olan kışla camisinden ikindi ezanı okunmaya başladı.

 

Teoman Koman büyük bir hayretle ezana kulak verdi. Mutfaktaki denetlemesini orada keserek, ”Bu ne ya!  Tekke mi burası yoksa Kışla mı!” diye sinirlenerek camiye doğru hızla gitmeye başladı.

 

Tabi arkasından biz de gitmek zorunda kaldık. Camiye vardı, doğrudan kendisi kapıyı açarak ve botlarını dahi çıkarmadan camiden içeri girdi.

 

...'Kışlalardaki cami ve mescitlerde ezan okunmayacak... Mesai saatlerinde camiler kilitli olacak...’ şeklinde emirler verdi ve camiden çıkarak tekrar mutfak denetlemesine devam etti”

Yzb. Abdullah SÖNMEZ

 

Bu denetlemeden sonra kışla camileri bir, bir kapatıldı...

ve ezanlar susturuldu...

 

28 Şubat döneminde banka yönetim kurullarına girerek hortumlanmasına yardımcı olan darbeci generallerden sadece bir tanesi olan ve Türkiye’nin en önemli kurumlarından MİT'in yıllarca başkanlığını yapan Koman'ın; İstilacı bir subay edasında botlarıyla camiye girişi...

ezan ve camilere karşı bakışı...

yıllarca içimizi sızlatmıştı.

 

Topçu Kışla Camii'nin yerine inşaa edilen Taksim Camii'nin açılışını izlerken çimde kördüğüm olmuş acıların buruk etkisiyle nereden nerelere geldiğimizi düşündüm ve  bizleri bugünleri görmeye şahit kılan Rabbime Şükrettim. Allah'a Hamdolsun. Emeği geçenlerden Allah razı olsun.

Nerden nereye geldiğimizi düşünüyor. Dualar ediyorum

İçimizde hala Koman'ların olduğunu biliyor ve görüyorum.  Bunların birçoğu Ülkemizin dinimizin ezanlarımızın düşmanlarıdır. Dün olduğu gibi bugünde gizli olarak Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı düşmanlığı yapıyorlar. Milletimiz bunu biliyor. Yapılan hizmetleri görüyor.

 
Etiketler: Ezan, Susmaz,, Bayrak, İnmez,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı