Yozgatspor Kulüp Başkanı Arslan, Biz siz varken Yozgatspor yıkılmaz

Yozgatspor Kulüp Başkanı Arslan, Biz siz varken Yozgatspor yıkılmaz

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yozgatspor 1959 FK’ya geçtiğimiz gün yapılan çirkin saldırının ardından Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan olayın sıcaklığıyla yaptığı açıklamanın ardından bir kez daha tepki göstererek güncel bir açıklamada bulundu.

Yozgatspor Kulüp Başkanı Arslan, Biz siz varken Yozgatspor yıkılmaz

Bölgesel Amatör Ligde mücadele eden Yozgatspor 1959 FK’ya geçtiğimiz gün yapılan çirkin saldırının ardından Yozgatspor 1959 FK Başkanı Dr. Kazım Arslan olayın sıcaklığıyla yaptığı açıklamanın ardından bir kez daha tepki göstererek güncel bir açıklamada bulundu.

 

 

Başkan Arslan yaptığı açıklamada; “Huzur Şehri Yozgat'ımızda birilerinin devlet gücünün de ardına sığınarak ve birleştirici olması gereken spor üzerinden huzuru bozmasına, şehrin çocuklarını birbirine düşman etmeye çalışmasına, arada düşmanlıklar oluşturmasına fırsat vermeyeceğiz.

 

 

Birileri bu sorumluluktan uzak olsa da, bizler kendimizi birlik, beraberlik ve kardeşliği muhafaza etme noktasında sorumlu hissediyoruz ve hissetmeye devam edeceğiz.

Zaten DEVLET AKLI ve YETKİLİLERİ de duruma müdahil olmuş sorumluluğun gereğini yerine getirmektedir. Bu aleni hukuksuzluğa müsaade etmeyecektir.

 

Zira bu şehrin her şeyden önce huzura ihtiyacı vardır.

 

Zira bu şehir bizimdir ve hiç birimizin şehrin insanlarının arasına kin, nefret, düşmanlık, kavga tohumları ekmeye hakkı yoktur.

 

Hukuk herkes için vardır ve bir gün mutlaka hukuksuzluk yapanlara da lazım olacaktır.

 

Millet hafızası kimilerini iyilikleriyle kimilerini de kötülükleri ile anacaktır.

 

Önemli olan hangi tarafta durduğumuzdur.

 

Bizler şartlar ne olursa olsun iyilikten yana olmaya, bu yolda mücadele etmeye devam edeceğiz.

Bugün güçten korkup zorbalıklara ses çıkarmayanların sığınağı da bir gün mutlaka hukuk ve iyilik olacaktır.

Değerli YOZGATSPOR taraftarları ve sağduyulu Yozgatlı hemşehrilerimiz rahat olsunlar.

Her şeyin cevabı hukuk çerçevesinde ve yeşil sahalarda verilecektir.

BİZ VARKEN SİZLER VARKEN YOZGATSPOR YIKILMAZ.” İfadelerine yer verdi.

 

 

NE OLMUŞTU

 

Akşam saatlerinde Yozgatspor 1959 FK kulüp binasına kim ya da kimlerin tarafından yaptığı bilinmeyen çirkin saldırı gerçekleştirildi. Kulüp binasına yapılan saldırıda giriş kapısı ve yemekhane kapıları sökülerek bazı kıymetli evraklarda kayboldu.

 

OLAY YERİNDEN CANLI YAYINLA AÇIKLADI

 

Olay yerine gelen gelerek sosyal medya üzerinden canlı yayında açıklamada bulunan Yozgatspor 1959 FK Kulüp Başkanı Dr. Kazım Arslan, “Bugün akşam saatlerinde kulüp tesislerimize karşı fili bir saldırı yapıldı. Kulübümüzün giriş kapısı ve yemekhane kapılarının sökülerek kulüp binamıza zarar verildi.

 

YOZGAT VALİSİ VE EMNİYET MÜDÜRÜNE HABER VERİLDİ

 

Bu arada kulüpteki bazı kıymetli evraklarında kaybolduğu bilgisi bana iletildi. Şuanda yönetim kurulu üyelerimize birlikte kulüp tesislerindeyiz. Emniyet müdürümüze ve valimize konuyu haber verdik, emniyet müdürlüğünden görevli arkadaşlarımız geldiler, gereken çalışmaları yapıyorlar İnşallah bu gereken çalışmaların neticesinde ortaya çıkan bilgileri sizlerle de paylaşacağız. Yalnız ben şunu söylemek istiyorum Yozgatspor sahipsiz değildir. Yozgatspor’u böylesine eşkıyalık metotlarıyla yıldırmak mümkün değildir. Yozgatspor Yozgat’ın Yozgatlının takımıdır. Yozgatspor’a karşı yapılan bu eşkıya vari saldırıyı son derece planlı saldırı olduğunu düşünüyoruz, Yozgatspor’u yıldırmaya yönelik bir saldırı olduğunu düşünüyoruz.

 

BİZE GÖRE BUNUN FAİLLERİ MALUMDUR

 

Emniyet güçlerimizin yaptığı çalışmalar neticesinde inşallah bu saldırıyı yapanlar bunun bedelini ödeyeceklerdir. Şanda kulüp avukatımız kulüp binasında, emniyet güçlerimiz kulüp binasında inşallah bu hukuksuzluğu ve bu eşkıyalığı yapanlar kanun önünde bunun hesabını fazlasıyla verecekler, bende Yozgatspor başkanı Kazım Arslan olarak bunu bütün platformlara taşıyacağım, kim zerre kadar Yozgatspor’a zarar verdiyse vermek istediyse bunun bedelini ödeyecek. Hep birlikte emniyet güçlerimizin yaptığı çalışmaları bekleyeceğiz. Sayın Valimizin, emniyet müdürümüzün bu konuda gerekeni yapacağına inanıyorum. Bize göre bunun failleri malumdur, ama tabi bunu burada söylemek doğru değil emniyet güçlerimizin çalışmalarının sonucunu inşallah bekleyeceğiz ve onu paylaşacağız. Ben Yozgatlıların ve Yozgatspor taraftarlarının buna gerekli tepkiyi sonuna kadar göstereceğine inanıyorum” dedi.

Night
Day