Şuşa İşgaleden Kurtarıldı
Haber
08 Kasım 2020 - Pazar 17:56
 
Şuşa İşgaleden Kurtarıldı
Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'da topraklarını kurtarmaya son sürat devam ediyor.
Dünya Haberi
Şuşa İşgaleden Kurtarıldı

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'da topraklarını kurtarmaya son sürat devam ediyor.

 

Azerbaycan ordusu, Hadrut ve Fuzuli istikametinden ilerleyerek Karabağ'ın kalbi Şuşa'yı 3 taraftan kuşatmıştı. Tüm cephe hattında kontrolü elinde tutan Azerbaycan ordusunun, Karabağ'ın kalbi olan Şuşa'yı her an alabileceği bekleniyordu.

Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri, Ermenistan işgali altındaki Karabağ'da topraklarını kurtarmaya son sürat devam ediyor. Azerbaycan ordusu, Hadrut ve Fuzuli istikametinden ilerleyerek Karabağ'ın kalbi Şuşa'yı 3 taraftan kuşatmıştı. Tüm cephe hattında kontrolü elinde tutan Azerbaycan ordusunun, Karabağ'ın kalbi olan Şuşa'yı her an alabileceği bekleniyordu.

 

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Şuşa'nın Azerbaycan ordusu tarafından 28 yıl sonra, Ermenistan işgalinden kurtarılmasına ilişkin, "Hakimiyetin sağlanıyor olması Azerbaycan açısından çok ciddi bir gelişmedir, sevindiricidir." dedi.

 

AK Parti Anayasa Komisyonu Başkanı ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Azerbaycan ordusunun başarılı ilerleyişinden övgüyle bahsetti.

 

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in son açıklamalarını hatırlatan Bozdağ, Şuşa’yı geri alan Azerbaycan’ın anavatanına kavuştuğunu söyledi

Bozdağ, şunları kaydetti; “Azerbaycan ordusu, Ermenistan işgalindeki Şuşa’yı geri aldı. Kahraman Azerbaycan ordusunu kutluyor, başarıları için dua ediyorum. Azerbaycan’dan 30 yıl önce koparılmış Şuşa, anavatanına kavuştu. Esir Şuşa, artık hür.”          

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Şuşa, İşgaleden, Kurtarıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı