Kanser ve Alzheimer Tedavilerinde Kullanılıyor
Haber
23 Eylül 2016 - Cuma 23:51
 
Kanser ve Alzheimer Tedavilerinde Kullanılıyor
Yemen Kahvesi, Türk Kahvesi, Salep, Kakao, Keçi Boynuzu gibi karışımlardan meydana gelen tarihi Adıyaman Kahvesi Sorgun Tarım Fuarında ziyaretçilerin uğrak yeri oldu.
Özel Haber Haberi
Kanser ve Alzheimer Tedavilerinde Kullanılıyor

Yozgat’ın Sorgun ilçesiden 22-25 Eylül tarihleri arasında açık bulunan Sorgun Tarım ve Hayvancılık fuarının ikinci gününde de yoğunluk yaşanıyor. Adıyaman’dan bitkisel kahve tanıtımı için gelen Sena Betül Boztepe, tantımın yaptıkları tarihi Adıyaman Kahvesinin içerisinde Kakule bulunan tek ürün özelliği taşıdığını ve Kakule bitkisinin Kanserle mücadelede kullanıldığını ve Alzheimer çağımızın hastalığı olan (Unutkanlık) hastalığını önlediğini söyledi.

İşletme sahiplerinden Sena Betül Boztepe yaptğı açıklamada; "Fuara Adyamandan katılıyoruz. Tarihi Adıyaman kahvesi Adıyamanda üretimini yaptığım ve Adıyamandan getirdiğimiz güzel ve şifalı olma özelliğini taşımaktadır. Katılm oldukça yüksek vali geldi, kaymakam geldi, emniyet müdürleri geldi. Gayet güzel Yozgat’ın Sorgun ilçesi yoğunluk baya fazla alım gayet iyi insanlar çok beğeniyor. Gelen herkes geçen seneden dolayı tadını biliyor, bu senede içtiklerinden dolayı daha da bir beğeniliyor. İçerisinde Yemen Kahvesi, Türk Kahvesi, Salep, Kakao, Keçi Boynuzu bulunmakta kahvemizin. Kahvemiz Helal Sertifikası bulunan ve Kakule bulunan tek ürün özelliğini taşımaktadır. Kakule dediğimiz özellik, Hindistan’da üretimi yapılan ve Hindistan’dan getirdiğimiz bir ürün özelliğini taşımaktadır. Kanserle mücadelede kullanılıyor ayrıca Alzheimer çağımızın hastalığı olan (Unutkanlık) hastalığını önlemektedir. Biz buraya kahvenin tanıtımı için geldik. Katılım gayet iyi insanlar çok iyi, anlayışlı ve kahveyi beğeniyorlar" diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: kakule, tarihi adıyaman kahvesi, sorgun, tarım fuarı, salep, kahve, keçi boy
Yorumlar
Haber Yazılımı