İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı, Yozgat'ta vaka sayısı artışta
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 19:20
 
İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı, Yozgat'ta vaka sayısı artışta
Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca İllere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı tabloda Yozgat’ın 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında artış olduğu görüldü.
Sağlık Haberi
İllere göre haftalık vaka sayısı açıklandı, Yozgat'ta vaka sayısı artışta

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca 10-16 Nisan tarihleri arasında İllere göre haftalık vaka sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın açıkladığı tabloda Yozgat’ın 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısında artış olduğu görüldü.

 

Sağlık Bakanı Koca’nın her hafta illere göre haftalık vaka sayılarını paylaşmasıyla illerde yaşanan vaka artış ve düşüşleri görünmeye başlamıştı. Geçen hafta paylaşılan haritada 100 bin nüfusu baz alındığında Yozgat’tın 3-9 Nisan 2021 tarihleri arasında 350,28 olan sayısı 10-16 Nisan 2021 tarihleri arasında 499,89 olarak görüldü. Böylelikle Yozgat’ta her geçen gün vaka sayılarında artış olduğu görünürken kurallara uyulma konusunda zafiyet yaşandığı görülüyor.

 

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; İllerimizde bir haftada 100.000 nüfusa karşılık gelen vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini bulabilirsiniz. Kısıtlama ve tedbirler artış hızını düşürmeye başladı. Bu düşüşü hızlı ve kalıcı hale getirmek için birlik olalım.” dedi.

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: illere göre haftalık vaka sayısı, Yozgat, Sağlık Bakanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı