Bozok Yaylasında Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi uygulanmaya başlandı
Haber
20 Nisan 2021 - Salı 00:05
 
Bozok Yaylasında Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi uygulanmaya başlandı
Yozgat’ta küçükbaş hayvan sayısını artırmak ve bu artışın ekonomiye katkı sağlaması amacıyla hazırlanan Bozok Yaylasında Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi uygulanmaya başlandı. Bu kapsamda Kırım Köyü’nde koyun teslim programı düzenlendi.
Ekonomi Haberi
Bozok Yaylasında Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi uygulanmaya başlandı

Yozgat’ta küçükbaş hayvan sayısını artırmak ve bu artışın ekonomiye katkı sağlaması amacıyla hazırlanan Bozok Yaylasında Yaşamak İçin Bir 'SÜRÜ' Nedenim Var Projesi uygulanmaya başlandı.  Bu kapsamda Kırım Köyü’nde koyun teslim programı düzenlendi.

Yozgat Valisi Ziya Polat, “Bu proje kapsamında Ziraat Bankası ile yapılan protokol gereği, ilimiz küçükbaş hayvancılığını daha ileriye götürmek adına; işletme başına 150 bin  TL’ye kadar yatırım ve İşletme kredisi kullandırılmaktadır.”

 

 

“Projede ilk etap olarak bugün itibariyle 329 kişinin işlemleri devam etmekte. 58 kişinin koyun alımı onaylandı. 48 kişinin ise koyun alımı tamamlandı proje kapsamında toplam 4280 koyun teslim edildi. İlk etapta yetiştiricilerimize 10 bin koyun verilecek.”

 

“Projenin, en önemli getirilerinden biri de köylerde genç nüfus sayısının artması, köylerden büyük kentlere göçlerin önüne geçilmesi olacaktır. Proje ile ilimizin küçükbaş hayvan varlığının bu sene 500.000 ‘in üzerine çıkarılması hedeflenmektedir” dedi.

 

Kaynak: () - BOZOK TV Editör: Necdet Demirel
Etiketler: Bozok yaylası, sürü, neden, Yozgat, Kırım Köyü, koyun, Yozgat Valiliği, Ziya Polat,
Yorumlar
Haber Yazılımı