Yozgat birincilerini seçti

Yozgat birincilerini seçti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti arasındaki protokol kapsamında bu yıl 11'incisi düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının Yozgat birincilerine ödülleri düzenlenen törenle verildi.

Yozgat birincilerini seçti

Milli Eğitim Bakanlığı ile Yeşilay Cemiyeti arasındaki protokol kapsamında bu yıl 11'incisi düzenlenen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışmasının Yozgat birincilerine ödülleri düzenlenen törenle verildi.

 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ve Yeşilay Cemiyeti tarafından ortaklaşa hazırlanan protokol neticesinde “Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek” Projesiyle ilkokul-ortaokul ve lise öğrencilerinin katıldığı edebi eser ve görsel eser kategorilerinde düzenlenen yarışmada Yozgat birincileri ödüllendirildi. Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi konferans salonunda düzenlenen ödül törenine İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk, Milli Eğitim Şube Müdürü Yılmaz Karaalp, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.

 

 

238 ESER GÖNDERİLDİ

 

Öğrencilerin bağımlılık konularına duyarlılığını artırmak, yeteneklerini teşvik etmek ve başarılı bulunan eserleri ödüllendirmek amacıyla gerçekleştirilen "Sağlıklı Nesil Sağlıklı Gelecek" yarışması 2011 yılından beri her yıl düzenli olarak yapılıyor. Ülke genelinde 438 bin  eser gönderilirken yarışmaya Yozgat genelinden 238 başvuru oldu.

 

YEŞİLAY'IN ÖNCELİKLİ HEDEFİ

 

Ödül töreninin açılış konuşmasınını yapan Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk konuşmasında; bağımlılıkla mücadele alanında, iyi ve sağlıklı nesillerin yetiştirilebilmesi adına yaptıkları tüm çalışmaların Yeşilay’ın öncelikli hedefini oluşturduğunu söyledi. Ertürk "Öğrencilerimize ulaşmak, o berrak, genç ve temiz zihinlerini de mücadelemize dahil etmek, onları iyi ve sağlıklı yaşamın birer sözcüsü olarak görebilmek bizim en güçlü motivasyon kaynağımız. 2021 yılında yarışmamıza 81 ilden 438 bin 41 eser başvurusu oldu. Birbirinden kıymetli isimlerden oluşan jürimiz zorlu bir seçim sonrası ilkokul, ortaokul ve lise düzeylerinde il birinci, ikinci ve üçüncülerini belirledi" dedi.

 

 

ESER SAYISI ARTIYOR

 

Katılan tüm eserlerin çok değerli, başarılı, özverili bir şekilde hazırlandığını ifade eden Ertürk öğrencilere seslenerek "Sizlerin tertemiz zihinlerinin ışıltısıyla kâğıda dökülen edebi ve görsel alanlardaki eserlerin sayısı her yıl büyüyerek artıyor. 101 yıl önce vermiş olduğumuz bağımlılıklarla mücadele 'sözü'nü gerçekleştirdiğimiz bu yolda Yeşilay’ımıza destek olan sizlere minnettarız. Yeşilay’ın bağımlılıklarla mücadelesine ortak olan sevgili öğrencilerimize ve aileleri başta olmak üzere başvuruların tüm öğrencilerimize duyurulması noktasında verdiği katkılar için size, ilimizdeki bütün öğretmen ve idarecilere gönülden teşekkür ediyoruz" dedi.

 

 

YEŞİLAY İLE İŞ BİRLİĞİ İÇERİSİNDEYİZ

 

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı da konuşmasında Yeşilay ile iş birliği içinde çalıştıklarını belirterek “Yeşilay’ın ülke genelinde öğrencilerimize yaptığı destek ve gösterdiği gayret dolayısıyla teşekkür ediyorum” dedi. Yazıcı teknolojinin ilerlemesiyle birlikte internet bağımlılığı ve sanal ortamın çocuklar üzerinde oluşturduğu tehlikelere dikkat çekerek ailelere çocukları kırmadan konuşarak bir eğitim sürecinin izlenmesi gerektiği tavsiyesinde bulundu. Yine güvenli internet bilinçlendirme sürecinin de mutlaka yapılması gerektiğinin altını çizen Yazıcı, sanal alemde çocuklarının gelişimini olumsuz etkileyecek içeriklerle dolu olduğunu, evlerde de güvenli internet ile ilgili tedbirlerin mutlaka alınması gerektiğini söyledi.

 

ÖDÜLLERİNİ ALDILAR

 

Yarışmada edebi eser kategorisinde Çekerek Bayındırhüyük ilkokulundan Sude Naz Biçer, Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Ortaokulundan Eda Arık, Şehitler Fen Lisesi’nden Ayfer İlayda Çetin birinci olurken, görsel eser kategorisinde ise Boğazlıyan Cumhuriyet İlkokulundan Muhammed Emin Doğan, Çekerek İmam Hatip Ortaokulu'ndan Rumeysa Suna Öcal, Şehitler Fen Lisesi’nden ise Ayfer İlayda Çetin birinci oldu. Yozgat genelinden 238 eser arasından dereceye giren öğrenciler 1000'er TL olan ödüllerini İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı ve Yozgat Yeşilay Şube Başkanı Alp Sinan Ertürk'ün elinden aldı.

 

 

Öte yandan ise Yozgat genelinde dereceye giren eserler ülke genelinde değerlendirmeye alınacak. 81 ilden gönderilen eserler değerlendirme sonucunda birinci olan esere 10 bin, ikinci olan esere 5 bin, üçüncü olan esere ise 3 bin TL para ödülü verilecek.

Night
Day