Yazı Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 09:13 Bu yazı 2354 kez okundu
 
VATAN “YOZGAT İÇİN ” SİYASETİ
Salim Gülbahçe
salim_1958@hotmail.com
 
 

Ülkemizin son günlerin en öne çıkan gündemi yeni Başbakanın kim ? olacağı, Türkiye’mizin Başbakanı  AK Parti genel başkanı Sayın Ahmet DAVUTOĞLU’nun  olağanüstü genel kurul kararı almasıyla vede genel kurulda aday olmayacağını duyurmasıyla yeni bir başbakan arayışı millet olarak hepimizin düşüncelerini meşgul etmeye başladı.

Başbakanımız bu kararı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’la ikili görüşmeler sonrasında aldığı ve partiden ayrılmayacağını farklı mercilerde görev yapacağını açıklaması da farklı düşünceleri bir muamma şekline dönüştürmüştür. Başbakanımız Sayın DAVUTOĞLU’nun “kendi isteğim dışında yapıldı” şeklindeki sözleri de yönetimde uyuşmazlık sorusunu olduğu yönünde bir eğilim htirdi.  Muhalefet sözcülerinin değişik şekillerde yorumladıkları bu gelişmeler parti içi yandaşlarında kafasında soru işaretleri bırakmıştır.Ancak daha önceki kurullarda olduğu gibi şimdiden birlik ve beraberlik mesajları verilmesi bu genel kurulun  bir ayrışma olmadığı ve daha güçlü çıkarak büyük hedeflere gidileceğini göstermekte  ve 2023 planlarına uygun bir yol haritasını yansıtmaktadır. 

Yeni başbakan kim olsun sorusu lobi faaliyetlerini  başlatmış ve birkaç adayda öne çıkarılmıştır. Öne çıkarılan isimlerden biri olan Adalet Bakanımız ve Yozgat Milletvekilimiz Sayın Bekir BOZDAĞ olmuştur. Her ne kadar tüm adaylar güçlüdür felsefesi yapılsa da bazı isimlerin gücü parti içindeki çalışma performanslarından, siyasi tercübelerinden,  görev disiplinlerinden, vs. gibi unsurlarla daha belirgin hale gelmektedir. İşte bu unsurları göz önünde bulundurursak Sayın BOZDAĞ’ın  1 ( bir) Kasım seçimlerinde “seçimden sorumlu” olarak  aday belirleme ve seçim stretejisini organize ederek yürütmek  isabetli adaylarla partisini eski gücüne kavuşturarak ve çıkarılacak milletvekili sayısını 1 yaklaşıkla önceden tahmin ederek başbakana bildirmesi güçlü adaylar arasında olmasını sağlamış olabilir.

Yozgat Kamuoyu ve Sivil Toplum Kuruluşları olarak Sayın Bekir BOZDAĞ isminin  öne çıkmasını sevinçle karşılıyoruz ve destekliyoruz. Önce Türkiye’miz adına ve akabinde Yozgat’ımız adına hayırlı bir görev olacağını temenni ediyoruz. Sayın BOZGAĞ’ın  Başbakanlık görevini Sayın DAVUTOĞLU’nun bıraktığı yerden bu bayrak yarışını layıkıyla hedefine ulaştıracağını her şartlar altında bu kutlu  görevini yerine getireceğine inanıyoruz. Bunlar bizim temennilerimizden birisidir. Elbette ki diğer adaylarında aynı hakka sahip olduğunu kabullenmek gerektiğine inanıyoruz. Hangi aday seçilirse seçilsin bu kutlu yolda aldığı sorumluluğu yerine getirmek için elinden gelenin en iyisini ifa etmek için gayret göstereceklerdir. Seçilecek aday kim olursa olsun bizim Başbakanımız olacaktır ve şimdiden başarılar diliyoruz. Vatanımıza, Milletimize hayırlı olsun. Hizmetleri hayırlara vesile olsun. 

 
Etiketler: bekir bozdağ, ahmet davutoğlu, başbakan, davutoğlu, erdoğan, recep tayyip e
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5