Yazı Detayı
13 Nisan 2016 - Çarşamba 00:41 Bu yazı 1372 kez okundu
 
TERÖRE KARŞIBİRLİK
Salim Gülbahçe
salim_1958@hotmail.com
 
 

( Bu Çağrım Tüm İslam Ülkelerinedir.)

Terör illeti salgın hastalıklar ve bulaşıcı mikroplar gibidir. Erken teşhis edilip tedaviye de zamanı geçmeden başlanırsa ( bataklıktan sinekleri kovmakla bitmez, bataklığı ya ıslah etmek, yada kurutmak gerekir.)  kurtulma şansı yüksek olur hatta tamamen kurtulmak mümkün hale gelir. Terör illeti ise bir Millet derdi, Kavim Derdi, Ülke derdi değil,  dünya derdidir.  Ancak bazı ülkeler bunu kendi menfaatleri doğrultusunda kullanmak isteyerek geri kalmış ülkelerdeki bir kısın cahil kalmış ülke insanlarını “mücadeleleri onların lehine veya haklarıymış gibi farklı pencereden göstererek” kandırmaktalar ve ya tatlı vaatlerle, para zoruyla, kaçırarak, daha farklı şekilleri uygulayarak kullanmaktalar.

Dünya gerçeklerine bir göz atacak olursak böyle olumsuz iş ve eylemler için sürekli fakir insanlar kullanılır. Bu pencereden geçmişten günümüze doğru bakarsak, Kölelik, Azaplık, Hizmetçilik, Kapıcılık, vs. gibi kavramları ve buna benzer örnekleri çoğaltmak mümkün. Bu tür hayatları yaşayanlar, daha iyi hayat şartlarında yaşama arzuları olduğu için pembe hayallere ve süslü vaatlere kolay kandırılan insanlar olarak görünüyorlar. Uygulanan metotlara bakılırsa büyük bir gerçeklik payı var görünüyor.

Bu terör illetine farklı bir pencereden bakarsak, en fazla olan kesimler Müslüman olan kesimleri görürüz. Bunun analizini yapanlarda var ve farklı kulvarlarda değişik açılarda raporlayan uzmanlar da var ama ya yeterince etkili açıklamalar yapılmıyor yada bazıları bu analizleri duyurulmasını istemiyor olabilir diye düşünüyorum ve görüyorum ki aksini yansıtmaya çalışıyorlar ve bu analizi örtmeye çalışıyorlar. Terör eylemi yapılınca bütün Avrupa ülkeleri Müslümanları teröristmiş gibi ima ederek veya yansıtarak açıklamalarda bulunuyorlar. Zira besledikleri “her ülkeden karma kişilerden oluşan” teröristleri de Müslüman bir örgüt gibi göstermek suretiyle kendilerini aklamaya çalışıyorlar.

Terörle mücadelede en etkin ülke Türkiye olarak görülmektedir ve yansımaları da bu yönde olmaktadır. Buna karşın diğer İslam ülkeleri mücadele edenlerin olmasına rağmen fazla bir gayret göstermiyorlar. Terörü ve teröristleri birlikte destekleyen, besleyen Hıristiyan ve ermeni toplumları gibi İslam toplumları olarak birleşebilsek bataklık kurutulur ve terör diye bir faktör kalmaz. Bunun için İslam ülkelerinin bir araya gelerek “tek yumruk, tek bilek” olmaları gerekmektedir. Terör için; Terörle mücadeleye karar alınırken en radikal ve acımasız kararlar alınmalı. Örneğin çağdaşlık, demokrasi, özgürlük kavramına sığınılarak uygulanmayan bazı ( idam, kurşuna dizme, maskelileri ve terör yürüyüşü yapanları görünce vur emri” gibi kullanılmayan veya kaldırılan kanunlar yeniden uygulamaya alınması gerekli hale gelmiştir.

Teröre destek verenler içinde bir dizi kanun yapılmalı, terör yandaşı olduğu kesin tespit edilen kişilerin TC kimliği elinden alınmalı olanların, Diploması Unvanı iptal edilmeli maaşları kesilmeli ve geriye dönük aldıkları da geri alınmalı, üniversitede olanların okuldan kaydı silinmeli ve vatandaşlıktan çıkartılıp sürgün edilmeli, mal varlıklarına el konulmalı bu varlıklar Bütün terör şehitlerimizin ailelerine paylaştırılmalı, vs. gibi benzeri uygulamalarla Terörle mücadele daha etkin hale getirilmeli. Bu terörden bu şekillerde daha kolay kurtulmayı düşünüyorum ve ümit ediyorum.  İnşallah… Benim temennim budur…

 
Etiketler: terör, pkk, terörist, köşe yazısı, yozgat, yozgat haber, yozgat haber
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5