Yazı Detayı
21 Ocak 2016 - Perşembe 01:02 Bu yazı 1020 kez okundu
 
TERÖRE ÇÖZÜM.!.?
Salim Gülbahçe
salim_1958@hotmail.com
 
 

Terör dünyanın bir çok ülkelerinde olduğu gibi bizim ülkemizin de kanayan yarası durumunda bir yapı ile varlığını sürdürmektedir.  Uzun yıllardan beri yurdumuzun dirlik ve düzenini bozmak için gayret ediyor ve gayri meşru her yolu deniyor. Bu terörün adı ve amacı bizim iç meselemiz ( Kürt Meselesi ) gibi lanse edilse de yurt dışı kaynak ve destekli olduğu her yönüyle gözükmektedir. Teröristlerin kimliği ve yaptıkları eylemlere bakılınca iç meselemiz olmadığı daha iyi anlaşılıyor. Ancak bu terörü Türkiye’nin başına bela eden dış düşmanlar hangi kesimi kandırıp inandıracaklarını iyi hesap etmişler.Teröristleri yönetenler, Ülkemizin doğusunda zor şartlarda  yaşayan ve batının faydalandığı  ekonomik ve sosyal yönünden  batılılar kadar faydalanamayan ve eğitimde geri kalmış ve “ağa ve aşiret” tabiri ile anılan zengin insanların arazilerinde köle gibi çalışan ve ekonomik ve sosyal yönden de sömürülen,Kürt halkınının cahil kesimini “ağalarında desteğiyle” ( geri kalmalarının sebebi devletmiş gibi  sizin haklarınızı koruyacağız vs. gibi sözlere )  aldanarak ikna  edilmişlerdir.

Zengin Kürtler “ağa ve aşiret önderleri vs.”  ise kendileri doğuda kalmamışlar, batıya göç etmişler, çocuklarını en iyi okullarda okutmuşlar, çeşitli mevki ve makamlara getirmişler, doğudaki sömürdükleri paralarla batıda tabiri caizse saltanat sürmektedirler. Doğudaki arazilerinide uzaktan kumandayla yönetmeye devam etmektedirler. Bazı kişiler “sömürülen kesime karşı” orada sembolik olarak duruyor ve bizde doğudayız görüntüsü vermektedirler. Çoğunun deniz kenarlarında yazlık ve villaları bulunmaktadır.Teröre çözümün zor gözükmesi de bu farklı yaşantılardan kaynaklı görülmektedir. Zaman zaman terörün zayıfladığı görüldüğünde, terörü destekleyen güçler farklı projeler ortaya koyuyorlar. İşte son zamandaki siyasal yönde hazırlanan Kürt partisi projesidir. Silahla elde edemedikleri sözde haklarını savunmayı parti kurarak kazanım elde ederiz gibi vaatlerle bu kesimi yeniden kandırmaya ikna etmeye çalışmaktadırlar. Nitekim bu yoldada baya bir yol almış gibi gözüküyor.

ÇÖZÜM; Bu süreci sona erdirmek için Devlet Millet el ele vererek bir çözüm bulunmalıdır ve ülkemiz refaha ve huzura kavuşmalıdır inşallah. Yasal yönden nasıl bir çözüm bulunabilir noktasında devletimiz çeşitli önlemler almıştır elbette ama benim kamuoyundan izlediğim kadarıyla daha fazla tedbir alınması yönünde beklentiler olduğudur. Son zamanlarda teröre destek veren kesimler oldukça çoğaldı ve kim oldukları açıkça belli oluyor. Bu teröre ve destekleyen yandaşlarına karşı Türk milleti bir dizi tedbir beklentisi içindedir. Yapılan operasyonlar artırılsın, Ya idam, yada bu kişilerin T.C kimliklerielinden alınsın ve yurt dışı edilsin, Mal varlıklarına el konulsun, Devlet bünyesinde çalışanların Memuriyetleri sona erdirilsin ve diplomaları iptal edilsin, sağlık hizmetlerinden mahrum edilsin. Üniversitede okuyan öğrencilerin kayıtları silinsin. vs gibi benzeri maddelerle “İhanet kanunu”  çıkarılsın ve uygulansın şeklinde beklentiler gün geçtikçe daha çok gündeme getiriliyor. Devletimize inanıyoruz ordumuza güveniyoruz. Terörü lanetliyoruz.

 
Etiketler: TERÖRE, ÇÖZÜM.!.?,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5