Yazı Detayı
24 Mart 2015 - Salı 09:23 Bu yazı 975 kez okundu
 
STK'larla Temayül
Necdet Demirel
necdet@bozok.tv
 
 

 

7 Haziran seçimlerine hazırlanan Ak Parti işi oldukça sıkı tutuyor. Önce kendi içinde Temayülü gerçekleştirdi, sonra genel merkezde mülakat daha sonra da Sivil Toplum Kuruluşlarıyla yapılan adayımız kim olsum mülakatı oldu.

Eyvallah çok isabetli ve güzel bir düşünce tüm partiler bunu yapsa mükemmel olur. Çünkü Sivil Toplum Kuruluşları toplumun vazgeçilmezi, belkemiği, can damarı, siyasete yön verecek olan en büyük kitle olduğunu düşünüyorum.

Evet siyasete yön veren en büyük kitle ama, maalesef Yozgat’ta öyle olmuyor. Nasıl yani diyenlere şöyle söylemek istiyorum.  Evet Yozgat’ta ki STK’lar çok önemli ama Yozgat için bir gazeteci olarak istisnalar var elbette, bir yaptırım direniş içinde olduklarını görmedim, siyasiler tarafından verilen söz olduğunda yerine getirilmediğinde yaptırım uyguladıklarını, baskı uyguladıklarını görmedim. Nasıl bir baskı yaptırım mı? Örneğin, gerekirse Yozgat için bu STK’lar Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin kapısında yatarak Yozgat için verdiğiniz sözleri yerine getirin demelilerdi. Şu bir ayrı ki konumuz bu değil Ak Parti STK temayülü. Şimdi oraya da geliyorum.

Evet çok güzel bir düşünce olduğunu her partinin de yapması gerektiğini az önce yukarıda belirttim. Fakat şurada bana göre bir yanlış olduğunu düşünüyorum dün MHP Yozgat İl Başkanı şu sözleri söyledi ve bütün basına servis edildi, Burda yapılması gereken. Ak Parti İl Başkanının oluşturacağı bir heyetle bütün Sivil Toplum örgütlerini dolaşarak onların fikirlerini makamlarında onurlandırarak almasıydı” diye ifadede bulundu. Evet Sayın Ethem Sedef’in bu sözlerine katılıyorum. Eee böyle oldu da olmadı mı elbette oldu. Dedimya yapılan iş güzel bir düşünce ama STK’lar bizzat ziyaret edilerek yada kendi odalarında da bu temayül gerçekleştirilebilirdi diye düşünüyorum.

İnşallah memleketimiz için en güzel olan ne ise o olur. Hangi partiden olursa olsun Meclise giden kişiler “koltuk sevdalısı değil de Yozgat sevdalı olurlar” Koltuklar gelip geçidir amam bu dünya var oldukça, biz ölsek bile Yozgat nesillerimize, neslimize kalacaktır. 

 
Etiketler: STK'larla, Temayül,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5