Yazı Detayı
03 Eylül 2015 - Perşembe 23:38 Bu yazı 1825 kez okundu
 
ÖNCE FARKINDALIK!!
Songül Yurdagül
songul@bozok.tv
 
 

Yıllardır dilimize aynı cümleler dolandı,Yozgat gelişmiyor Yozgat'a yatırım yapılmıyor Yozgat'ın yolları bitmiyor Yozgat köy şehir!Hatta Ben bir çok yazımda Yozgat özlemlerin şehri dedim dokunulmamış doğasına havadına suyuna vurgu yaptım çoğukez doğallıktır Yozgatı özel ve güzel yapan dedim..

Ama bütün bunlar bir şehri şehir yapabilmek adına yetmiyor işte verilen insan ve beyin göçünü hiç düşündünüzmü?

Bilinçsizce yok edilen tarım alanlarını ve bilinçsizce yapılan tarımı hiç gündeme getirdinizmi bu memlekette ? Yozgat'ımın güzel köylüsü biraz daha büyük traktör sevdasında bu gün hangi köyde hangi evin avlusuna bakarsanız çift çeker traktör değerleri yüzbinlirayı aşan ama işin öbür yüzü hepside kredi ile borç harç ile alınmış!!!Gelişmişliğin simgesi bumu olmalı?Cebinde mazot koyacak parası yok ama kapıdaki traktör bir servet değerinde!!!

Değineceğim ikinci bir husus Yozgat'ın vazgeçilmezleri atadan deden gördüğümüz özelliklede hanımların işleri Yün işleri mesela,kendim gözümle birebir sahit oldum kadın çocuk parkına ve oradaki spor aletlerinin üzerine yünü serdi ve başladı parkta oynayan çocukları kovamalamaya yünlerimi dağıtmayın diye,ama orası park çocuk parkı üstelik ..

Biraz farkındalık bence !

Değineceğim diğer bir husus gün geçmiyor ki Yozgatta bir yerler yanıyor son zamanlarda alanlar çok büyük değil ama zaten Yozgat'ın coğrafyası malum..Kim ne için neden yapar bunları neden yakar bir kaç kök ağacı ?Muamma..

Hep beklentimiz başkalarından ya önce bi kendimize gelelim kendimizden başlayalım değişime Parkta yünmü serili tepkimizi koyalım belediye ceza kessin mesela caydırıcılık adına ..Parklardaki kamelyalara oyun alanlarına zarar mı veriliyor anında uyarılsın güzel bir şehr temiz bir şehir istiyorsak eğer önceliklerimizin ve sorumluluklarımızın farkında olalım birazda...

 

 

 
Etiketler: ÖNCE, , FARKINDALIK!!,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5