Yazı Detayı
02 Nisan 2015 - Perşembe 21:47 Bu yazı 1700 kez okundu
 
Olaylara Bakış
Salim Gülbahçe
salim_1958@hotmail.com
 
 

Sevgili Okuyucularımız; Bütün Görev şehitlerimize yapılan saldırıyı kınamak. Tüm Türk Milletinin ortak paydasıdır. Konu başka mercilere de yansımış olmasına rağmen ortak bir noktamız terörün, şiddetin ve küfürün yanlışlığıdır. Bu noktada hemfikiriz ancak bazı halleri iyi analiz etmek durumundayız. Yüzünü maskeyle veya paçavrayla gizleyerek Hak aramak için ortalığı yakmak ve yıkmak, polise saldırmak taş , sopa ve Molotof atmak,  bir savcıyı rehin alıp öldürmek ve daha değişik şiddet olaylarıyla hak aramak vatana ve millete zarar vermek hak arama değildir. Bunlar terörizmin hak arama postuna gizlenmiş oyunudur. İktidar olsun muhalefet olsun bu olayları kendi çıkarlarına yönelik kullanırsa bu vatana ihanettir. Türkiye cumhuriyeti kanunları çerçevesinde aranan haklar meşrudur. İllegal olarak hak aramak meşru değildir. Türkiye de olaylarda ölen şu isim bu isim üzerinden gitmekte yanlıştır. Çünkü o kadar çok askerimiz, polisimiz, yargı mensupları, sağlıkçımız, eğitimcimiz ve daha niceleri hiçbir olaya karışmadan günahsız  insanlarımız öldürüldü. Bunların insan hakkı var diye sokaklara çıkılmadı, dükkanlar yağmalanmadı, polise taş ve Molotof atılmadı,  bir fatiha ve törenle defnedildi. Kimsenin sesi çıkmadı. Bir hıristiyan bir ermeni bir terörist ölünce hepimiz hıristiyanız, ermeniyiz. teröristiz diyerek bankart açanlar, Nedense sustular biz hepimiz askeriz, polisiz. Eğitimciyiz, sağlıkçıyız diyemediler,  bankartlar açamadılar. 12 ağaç için taksimde kaos çıkaranlar, 100 lerce ağaca ufacık tepki bile vermediler. Bütün bunlar gösteriyorki, sokak olayları hak aramak değil…düşmanların ayak oyunları ve biz Türk milleti ve vatansever milliyetçiler olarak bu oyunlara gelmemleliyiz. 70 milyonuz diyoruz ama kısım kısım adlandırılarak parçalanıyoruz. Siyasi veya ideolojik fikrimiz ne olursa olsun, doğruya iktidar, yanlışa muhalefet olmalıyız. Doğrunun  yanında ve eğrinin karşısında tek yekün  ve güçlü kalmalıyız. Bizler 72 millet olarak elele vererek, hakkımızı ve tepkimizi bilinçli olarak dile getirmeliyiz. Bu gün birliğimizi bozanlar yarın dirliğimizi bozacaklardır. İslam coğrafyasına bakınca göreceğimiz analiz resmi hiç iç açıcı değil. Çünkü islam ve Müslüman toplumlar ateş çemberinde ve yok olmak üzereler, Geride kalan birkaç ülke, Türkiye ve bazı  islam ülkesi şu an için ateş çemberine girmemek için direniyor.  Bu direnci yıkmak, bizleri de diğerleri gibi sömürmek içinde dünya üzerinde birleşen güçlü  ülkeler var. Her yolu deniyorlar savaşla yapamayacaklarını bizi içten parçalayarak yapmak istiyorlar. Bizi , sağcı, solcu, ülkücü, cumhuriyetçi, ulusalcu, dinci, kürt, alevi, sünni, vs diyerek azınlıklar haline getirerek kolay lokma haline getirerek çiğneyeceklerdir. Bu vatan elden giderse, ben şuyum ben buyum diyerek bölünürsek bu sıfatları diyecek ve dinimi, mezhebimizi savunacak vatan bulamayacağız.

Kısa bir kıssa ile hisse almak için yazarak sözlerimi sona erdireceğim…Bu Kıssa Alıntıdır.… Bir İmam, Bir Papaz, Bir Şoför  yolda giderken bir bağ görürler ve bağa girerler. Üzüm toplamaya başlarlar.  Bağın sahibi de uzun boylu iri yapılı bir adam. bunları uzaktan fark eder ve yanlarına gelir. Derki beyler ben bu bağın sahibiyim tanışalım der ve tanışırlar. Bağın sahibi söze başlar, papaza dönerek Bre papaz, bu imam bizim din adamımız, şoförde sizleri taşıyan bir esnaf bunlar neyse ama sen ne hakla benim bağımı yolarsın diyerek tekme tokat papazı döver ve papaz zor kurtulur kaçar. Adam diğerlerine döner. İmama hitaben imam efendi bu şoför günahı sevabı bilmeyebilir ama seen günahı biliyorsun bile bile neden hırsızlık yapıyorsun der ve imamı da döver. İmamda zor kurtulur kaçar. Adam şoföre döner ve sen böyle adamları neden benim bağıma getirirsin diyerek şoförü de döver ve oda kaçar kurtulur. Kaçanlarda yolun kenarında bekleyen arabaya tekrar toplanırlar ve yola devam ederler. Bir müddet gidince şoförle imamın aklı başına gelir. ve derler ki yahu biz üç kişiydik ama bir bağcı üçümüzü de dövdü üç kişi bir kişiyi neden dövemedik. Bu suali imam cevaplar. Adam bizi tekletti. Biz hata yaptım. Baştan papazı dövdürmeyecektik……. İşte bizi de tekletirlerse  döverler...???

 
Etiketler: Olaylara, Bakış,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5