Yazı Detayı
03 Mart 2015 - Salı 00:31 Bu yazı 1643 kez okundu
 
MHP Sahaya İniyor Siyasete Hareket Geliyor
Necdet Demirel
necdet@bozok.tv
 
 

Günlerdir Ak Parti siyaseti yaşandı Yozgat’ta bu güne kadar ne MHP’den nede CHP’den ses çıkmadı. Yozgat’ta siyaset sadece Ak Partiyle mi mevcut soruları sorulurken CHP’den eski il Başkanı İnşaat Mühendisi Onur Kaytan ön seçim için genel merkeze müracaatını yaptı, ardından MHP’den haber geldi aday adayı açıklamaları var.

İşte siyaset Yozgat’ta çok yönlü konuşulmaya başlıyor. Tek taraflı değil, çok yönlü siyaset harekete geçiyor. MHP sahaya iniyor.

MHP il başkanlığına İbrahim Ethem Sedef’in geldiğinde MHP’de canlılık olacak MHP daha farklı olacak demiştim bir köşemde. Bu güne kadar suskun kalan MHP bu düşüncelerimi tam yok ediyor derken MHP genel merkezden gelen bir talimatla 1 Mart’tan sonra aday adayı açıklamalarının geleceği haberi geldi. Ak Parti temayül yoklaması bitti şimdi MHP’de hareketlilik başlıyor.

Ak Parti’de hemen hemen kısmen de olsa bütün aday adaylarının açıklamalarına katıldım yoğun bir 10-12 günü geride bıraktım. Şimdi de MHP’de aday adaylığı süreci başlıyor ve burada da yoğun bir tempo bizi bekliyor.

Evet dedim ya tek yönlü siyaset Ak Parti’den yana oldu bu güne kadar. Artık MHP’de sahaya iniyor ve aday adaylarıyla birlikte Yozgat siyasetine ayrı bir heyecan katacağa benziyor.

Bu günden sonra bekleyip göreceğiz umduğumuz o heyecan yaşanacak mı?

Yine Ak Parti’de olduğu gibi MHP’de de teşkilatlardan oluşan aday adayı belirleme süreci yaşanacak.

Hep temennim şu olmuştur. Yozgat’a kim bir çivi çakacak ve Yozgat için (koltuk için değil) o makamlarda yer alacak, Yozgat’ta siyasetin önde gelenlerinden olsun Yozgat siyasetine yön versin olmuştur.

Ak Parti’de olduğu gibi MHP’de de bilgili, donanımlı, işlerinde uzman aday adayları olacak ve gerçek manada Yozgat’ta siyaseti heyecanlandıracak.

Umarım ki bütün partilerden aday ya da aday adayı olanların ortak paydası Yozgat olur, Yozgatlı olur. Bekleyip göreceğiz.

 
Etiketler: MHP, Sahaya, İniyor, Siyasete, Hareket, Geliyor,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5