Yazı Detayı
08 Haziran 2015 - Pazartesi 01:52 Bu yazı 5381 kez okundu
 
Kim Kazandı Kim Kaybetti
Necdet Demirel
necdet@bozok.tv
 
 

Nihayet aylardır konuştuğumuz ve çoğu insan tarafından yeter artık denilen seçimleri tamamlayarak geride bıraktık.

Öyle oldu ki insanların bir an önce şu seçimler bitse dediklari anlar oldu. Bende dahil olmak üzere. Bir gazeteci olarak hep sordular seçim sonuçları Yozgat’ta ne olur diye. Bende Yozgat merkeze bakarsak gördüğüm kadarıyla AK Parti 2, MHP 2 dedim. Ardından şunu da ekledim. İşi koparacak olan ilçeler ve köyler dedim. Ona bakarak 3-1 olabilirdedim. Gün geldi çattı sonuç Ak Parti 3, MHP ise 1 milletvekiliyle Türkiye Cumhuriyeti Meclisi’nde Yozgat’ı temesi etme hakkı kazandı.

Genel manada baktığımızda 3-1 ile değişen bir şey yok gibi. Ama öyle bir sonuç var ki MHP 2011 genel seçimlerine göre yüzde 10 oranında oyunu artırırken Ak Parti ise yüzde 8 oranında oy kaybına uğramış. Ak Parti kazanmış gibi görünse de 1 milletvekili gönderen MHP oyunu artırarak kazanmış görünüyor. Görünüyor çünkü 2011 genel seçimlerinde MHP meclise kılpayı 1 vekil göndermiş şimdi ise 1’i garantileyip 2’ncisini alma çabası göstererek oyunu artırmış.

Şimdi ne olacak?

Benim fikrim her defasında iddialı konuşan 4-0 olacak diyen Ak Parti, şapkasını önüne alıp düşünmesi lazım. Bu güne kadar bir çok vaatlerde bulunan Ak Parti, bu seçimlerde vaatlerin yerine getirilmediğini gören seçmen tarafından uyarılmıştır.

Eğer ki Ak Parti tek başına iktidar olamıyor görülen o meclise giden vekiller şu bahanenin arkasına saklanmaması lazım. Tek başımıza iktidar olamadık yatırımlarıda Yozgat’a getiremiyoruz? İster tek başına isterse muhalefet olarak iktidar olunsun Yozgat halkı vekilleri gönderirken Yozgat’a hizmet etme adına beklentileri doğrultusunda göndermiştir.

Bu günden itibaren Yozgat için neler yapılmalı onu düşünmeli hem Ak Parti hem MHP. Çünkü tek başına iktidar olamayan bir parti eğer daha iyi bir çalışma yaparsa Yozgat için birdahakine seçnede yapılanı görerek ouyunu o yönde kullanır. Aynı şekilde MHP içinde geçerli olan bu durum 1 iken 2 yada 3-4 olur.

Uzun lafın kısası öncelikle bu yapılan seçimler tüm milletimize hayırlı uğurlu olsun. Kazanan Yozgat olsun. Meclise gönderilen vekillerde parti gözetmeksizin birlik ve beraberlik için Yozgat’ın içinde bulunduğu köy havasından kurtulması için yapılması gerekenlerin en iyisini yapsın yapmaya çalışsın.a

 
Etiketler: Kim, Kazandı, Kim, Kaybetti,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5