Yazı Detayı
13 Mayıs 2015 - Çarşamba 01:38 Bu yazı 1181 kez okundu
 
Esnafın Hali Güllük Gülistanlık
Necdet Demirel
necdet@bozok.tv
 
 

Cumartesi günü aldım elime mikrofonumu ve kameramı çıktım cadde boyu esnaflarla röportaj yapmaya. Tamı tamına 4 saat sürdü bu röportajım. Daha önce vatandaşa yöneltmiş olduğum sorunun aynısını esnaflara da yönelteyim onlar ne düşünüyor, neler söylemek isterler düşüncesiyle şu soruyu yönelttim.

 “7 Haziran seçimleri sonrası seçilecek olan vekillerden sizin esnaf olarak beklentileriniz, istekleriniz nelerdir?”

Gayet net ve açık bir soru. İçinde siyaset yok, sözü bir tarafa çevirme yok. Doğrudan esnafın sıkıntılarını anlatacağı ve çözüm yollarını söyleyeceği bir cevap vermeleri yeterli.

Tabi ben bu düşüncelerle çıktım elimde kameram ve mikrofonumla,  Kentpark’ın oradan başladım tek tek esnafların yanına girmeye soruyu yöneltmeye taki Tol Çarşı içine kadar. Her bir esnafının yanına girip çıkmamda bırak yapma şu röportajı dediğim anlar oldu. Abartısız hemen hemen her esnafa uğradım, uğramaya çalıştım.

Mesele uğrayıp uğramamak değil mesele sorduğun soruya yanıt bulmak, derdini anlatacak, sıkıntılarını söyleyecek, eğer varsa bir düzeltilmesi gereken durum bunun yollarını söylemek, şuan seçim zamanı ve milletvekili seçilecek olan insanlar, pür dikkat gözü kulağı basında niye? Çünkü sokak ne diyor ne söylüyor kendileri için. İyi yada kötü, ama haberdar oluyorlar. Bende bunu fırsat bilerek çıkıp esnafları dükkan dükkan gezmeye.

Eee. Gezdin ne oldu? Sonuç!

Sonuç şu, benim amacım burada sesini duyuramayan insanların bir nebzede olsa sesi olup, onların sıkıntılarını yada yapılan güzel şeyleri kamuoyuna duyurmak.

Ama! Maşallah büyüğü küçüğü bütün esnafımız o kadar halinden memnun ki! soru karşısında bir şey söyleyemiyorlar.

Aman ben şu partidenim yanlış anlaşılır, aman yav işte boş ver türünden cevaplar. Anladım ki hiç mi hiçbir isteği yok esnafımızın her şey güllük gülistanlık. Ancak yapabildiğimiz esnaflar dışında. Kimileride şunu söyleyecek elbette, geldin de yapmadık mı, Lise caddesinde nereden baksan 250-300 esnaf var belki de daha fazla her birin tek tek giremem ama genel manada tek tek girdim sordum ki yukarıda da söylediğim gibi yapacağım iş için ne keyif bıraktılar ne de istek. (Şunuda ifade etmek isterim, kapalı kapılar ardında yada iki kişi arasında o kadar güzel konuşuyor ki, yok şöyle de böyle de sinek avlıyoruz da esnaf bitikte) Kardeşim fırsat ayağına gelmiş, çarşı pazar vekiller yada adaylar gezip dolaşırken belki yanına uğramadı yada halini durumunu anlatamadın, işte anlatsana.

Pes doğrusu, üzüldüm, memleketim adına. Ağlamayana meme yok derler hani, biz ağlamadıktan sonra hakkımızı aramadıktan sonra daha çok bekleriz. Şu yada bu parti demiyorum ama buradan vekil olacak adaylarımıza da seslenmek istiyorum.

Eğer ki içinizde birazcık Yozgat ve memleket sevgisi, sevdası varsa bu kötü gidişata dur deyin, elbette devlet fabrika yapmaz, iş bulmaz,

Ama, teşvik eder, tutar 3-5-10 iş adamının elinden gel memleketime yatırım yap alsana teşvik, imkan vs. sunar o insanlarda gelince ne esnaf, ne halk mutsuz olmaz. 

 
Etiketler: Esnafın, Hali, Güllük, Gülistanlık,
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5