Yozgat'ta Kapalı Otopark Ücreti Belli Oldu
Yozgat Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını Belediye Başkanı Kazım Arslan başkanlığında gerçekleştirdi. Yozgat Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda, Denetim komisyonu seçimi, gayrimenkul satış komisyonu üye seçimi, bir çok konu görüşüldü.
1744 defa okunmuş - 07 Şubat 2019 - Perşembe 22:59

Bir çok konunun görüşüldüğü Belediye Meclis toplantısında yapımı tamamlanmak üzere olan Kapalı Otopark'ın ücret tarifesi ve belediye tarafından yapılan işyerlerinin satış durumları da karara bağlandı.

BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT TOPLANTISINI YAPTI

Yozgat Belediye Meclisi Şubat ayı toplantısını Belediye Başkanı Kazım Arslan başkanlığında gerçekleştirdi. Yozgat Belediyesi Meclis Salonu'nda yapılan toplantıda, Denetim komisyonu seçimi, gayrimenkul satış komisyonu üye seçimi, bitüm alımı, arsa satışı, belediyeye bağlı YBK şirketinin sermaye artırımı Katlı Otopark ve Meydan Yeri Projeleri kredi talebi,memur kadro ve dereceleri,Destek Hizmetleri Müdürlüğü hizmet yönetmeliği,imar plan değişiklikleri, kapalı otopark ücret tarifesi ve iş yeri satışı konuları görüşüldü.

OTOPARK ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Gündem maddelerinden yapımı tamamlanmak üzere olan Kapalı Otopark projesinin ücret tarifesinin belirlenmesi kısmında Kazım Arslan meclis üyelerine hitaben,"Kapalı Otopark aşağı yukarı bitti. Önümüzdeki ay kapalı otoparkı faaliyete geçirmiş olacağız.  Buna bağlı olarak da ücret tarifesinin belirlenmesi ile ilgili arkadaşlarımız hazırlıkları var. Bunu görüşeceğiz" dedi. Ücret tarifleri Başkan Yardımcısı tarafından meclis üyelerine okundu. Karslıoğlu," Otoparklarımızı kapalı ve açık oto park olarak ikiye ayırmış olduk. Kapalı otoparkın açık otoparklara göre daha cazip olmasını düşündük. Biz çevre illerle bir karşılaştırma yaptık. En ucuz tarifeyi şuan Yozgat uyguluyor. Bizde açık otoparklarda 0-15 dk ücretsizdi aynı kalsın ancak 15 dk - 1 saat arası 2 TL olan ücreti 3 TL yapalım dedik. Buna karşılık olarak kapalı otoparkı 15 dk-1 Saat arası 2 TL yapalım istedik. Kapalı otopark açık otoparktan yüzde 25 daha ucuz olmasını düşündük. Bu şekilde bir önerimiz var" dedi. Meclis üyelerinin de önerileri ile 3 TL'ye çıkarılan açık otoparkın 1 saatlik ücreti 2 TL'ye indirilerek, daha uzun süre kapalı otopark ve açık otopark kullanımında kapalı otopark ücretlerinin daha uygun olması oy birliği ile kabul edildi. Buna göre kapalı otopark ücret tarifesi 0-15 Dk arası ücretsiz,15 Dk- 1 Saat arası 2 TL, 1-2 Saat arası 5 TL, 2-3 Saat arası 5 TL, 3-4 Saat arası 6 TL, 4-5 Saat arası 8 TL, 5 Saatten fazlası 12 TL, genel abonelik ise 170 TL oldu.

13 ADET İŞ YERİ SATILACAK

Mülkiyeti belediyemize ait Şeyh Osman Mahallesi Yozgat Park birinci katında bulunan 10 adet iş yeri ve Eski Sanayi Bölgesi'nde bulunan TOKİ konutlarında ki 3 adet toplamda 13 adet iş yerinin satış kararı alınması konusu görüşüldü. Kıymet takdir komisyonu tarafından kıymetleri belirlenecek olan iş yerlerin komisyon kararına karara göre satılması gündeme geldi. Yozgat Park'ta bulunan dükkanlar ise orada bulunan esnafların istekleri doğrultusunda satılacak. Meclis üyeleri ise burada faaliyet gösteren esnafa kolaylık sağlanması konusunda fikir birliğine vardı. Satış üyelerin oy birliği ile karara bağlandı.

 

Kaynak: Yozgathabergzt.com

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...