Ak Parti Ve MHP’nin Tek Aday Üzerinde Anlaştığı İddiasına Ak Parti'den Cevap Geldi
Ak Parti ve MHP’nin tek aday üzerinde anlaştığı haberleri Yozgat’ta şok etkisi oluşturmuştu. Bu gelişme ne iktidar partisi Ak parti ne de ittifak ortağı MHP tarafından doğrulanmadı. İttifaka dahil edilecek iller Iğdır, Kars, Yozgat ve Elazığ olarak açıklanmıştı.
1237 defa okunmuş - 07 Şubat 2019 - Perşembe 22:24

MHP’ye yakınlığı ile bilinen bir haber sitesinde Yozgat’ında aralarında bulunduğu 4 il ve bazı ilçelerde Ak Parti’nin adaylarını çekerek MHP adaylarını destekleyeceği yönünde iddialar gündeme gelmişti. O iddialara Ak Parti kanadından cevap geldi. 

Ak Parti Merkez İlçe başkanı Kürşat Kılıç yaptığı açıklamada, Bazı yayın organlarında Yozgat’ta AK Parti’nin Belediye Başkan Adaylarını geri çekeceği şeklinde yer alan iddialar doğru değildir. İl, İlçe, Belde Belediye Başkan Adaylarımız Çalışmalarını başarılı bir şekilde yürütmektedir. Memleket İşi Gönül İşi diyerek çıktığımız bu yolda; 31 Mart akşamı bütün beldelerimizde, ilçelerimizde ve ilimizde zaferle taçlandırmak adına çalışmalarımız devam etmektedir. Hemşehrilerimizin asılsız haberlere itibar etmemelerini rica eder, saygılar sunarız” ifadelerini kullandı.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...