Yozgat Millet Kıraathanesi Açıldı
Yozgat belediyesi tarafından Cumhuriyet Parkı içerisinde bulunan Millet Kıraathanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı.
992 defa okunmuş - 31 Ocak 2019 - Perşembe 13:34

Millet Kıraathanesinin açılışına Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan’ın yanı sıra İl Emniyet Müdürü Seçkin Çengeloğlu, Ak Parti İl Başkanı Çelebi Dursun, MHP İl Başkanı Ferhat Altan, İl Genel Meclisi Başkanı Hacı Şahbaz, daire müdürleri, vatandaşlar ve belediye çalışanları katıldı.

Belediye Başkanı Kazım Arslan, insanların kolayca ulaşabileceği bir mekanda, Millet Kıraathanesi’ni hizmete sunduklarını belirterek,

Millet Kıraathanesi’nin sohbet odası, okuma odası, kütüphane ve grup çalışma odası olmak üzere, dört bölümden oluştuğunu söyledi.

Başkan Arslan; “Burada hem çocuklarımız hem gençlerimiz kütüphane ortamında ders çalışma imkanı bulacaklar. Yine okuma odasında da değişik okumaların, edebi sohbetlerin, şiir, edebiyat üzerine sohbetlerin yapılacağı bir okuma odası olacak, önemli bir projeyi daha hayata geçirdik haftanın belli günlerinde yazar, şair ve edebiyatçıların programlar yapacağını ifade etti.

Ayrıca başkan Arslan , yaklaşan seçimleri hatırlatarak; “Birileri şöyle de düşünebilir. Seçimlere şurada ne kaldı ki! Daha bu adam niye böyle açılışlarla kapanışlarla uğraşıyor diye düşünebilir. Ama bizim inancımız şunu söylüyor. Yarın kıyamet kopacağını bilsek bile bir fidan varsa elimizde onu dikeceğiz. Bizde inşallah son saatimize, dakikamıza, son saniyemize kadar bu milletin iyiliği güzelliği için ne varsa elimizle dilimizce gönlümüzce yapacağız, yapmaya da devam edeceğiz.

Her zaman şunu düşündük. Bir yerde kötü laflarla vakit geçirmek, güzel şeylerle uğraşmak her zaman daha iyidir. Gerçekten dünya hayatı iyilik yapmak için son derece kısa bir hayat. O yüzden yarına çıkabileceğimiz, hatta şuradan birkaç dakika sonra çıkacağımız belli değilse iyilik ile güzellikle ilgili ne yaparsak yapalım. Çünkü bazen helalleşmeye de vaktimiz olmayabilir. Bunu böyle görmemiz ve düşünmemiz lazım” mesajı verdi.

Açılışın ardından Millet Kıraathanesini gezilirken Arslan, açılışa katılanlara kendi kitabından hediye etti. Bina dışında salep ikramında bulunuldu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...