Şeyhzade Ahmet Efendi Vefatınn 15'nci Yılında Dualarla Anıldı
Yozgat’ımızın mânevî önderlerinden, gönül dünyamızın büyük mimarı, ilim ve ahlâk abidesi, eşsiz insan Şeyhzâde Hacı Ahmet Şevki Ergin Hoca Efendi, vefatının 15’nci yılında dualarla anıldı.
3464 defa okunmuş - 08 Ocak 2017 - Pazar 18:28

Yozgat'ta program öğle namazı öncesi, Seyhzade Ahmet Şevki Efendi'nin vasiyeti üzerine yaptırılan ve kendi adını taşıyan camide yapıldı. Programda Kur'anı Kerim ve Mevlid-i Şerif okundu. Seyhzade Ahmet Efendi için bir yol içinde okunan yasin-i şerifler ve hatimler dua edilerek hediye edildi. Programda ayrıca,  vatan uğruna kendilerini feda  eden aziz şehitlerimiz için, ülkemizin başında bulunan terör belasını bitmesi için de dualar edildi. Mevkide katılan vatandaşlar, Ahmet Efendi'nin büyük bir ilim ve irfan sahibi olduğunu belirterek, acısını ilk günkü gibi yaşadıklarını kaydettiler,

Mevlid-i Şerif’in okunmasının ardından öğle namazı kılınarak AŞK Vakfı toplantı salonuna geçildi. Burada katılımcılara etli pilav ikram edilerek dualar yapıldı.

Mevlid-i Şerif programına, iş adamı Bilal Şahin, MHP Eski İl Başkanı Mehmet Ali Çakır, Dr. Ali Şakir Ergin Hoca Efendi’nin yanı sıra vatandaşlar ve sevenleri katıldı.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...