Pazarcı Tezgahını Açamıyor
Yozgat Belediyesi tarafından Kapalı Pazar yerinin yapılarak hizmet açılmasına rağmen yaşanan olumsuz hava şartları nedeniyle pazarcı esnafı tezgahlarını açmakta zorlanıyor.
1407 defa okunmuş - 04 Ocak 2017 - Çarşamba 23:46

Yozgat’ta hava sıcaklığının -11’lere kadar düşmesi pazarcı esnafının mallarının donma riski taşıdığından dolayı havanın yumuşaması beklenerek ancak saat 11-12 civarında Yozgatlılara hizmet vermeye başlayabiliyor.

Pazarcılar Derneği Başkanı Salih Çavuşoğlu yaptığı açıklamada; “Yozgat’ımıza getirmiş olduğumuz sebze ve meyveleri hava şartlarından dolayı açmakta zorlanıyoruz. Araçlarımız kapalı pazaryerimizin dışında havanın bir nebze düşmesi için beklemekteyiz.  Hava şartları uygun olursa Yozgat’ımızın ihtiyacı olan sebze ve meyvelerimizi tezgahlarımıza indirip satışımıza devam edeceğiz. Şuanda termometre -11 gösteriyor. -11’de donmayan hiçbir malzeme olmaz bizde don mal satmamak için saat 11 hatta 12’ye kadar Pazar açmıyoruz. Havanın normal seviyeye inmesini bekliyoruz. Pazarı açtıktan 2-3 saat sonra tekrar topluyoruz” diye konuştu.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...