Hastalara Palyatif Bakım Ünitesi
Yozgat Şehir Hastanesinde Palyatif Bakım Ünitesinin yatak sayısı 14’den 25 yatağa yükseltilecek ve terminal dönem (bireyin yaşamının son günleri, son ayları ), kronik ağrısı olan kanser hastalarına kaliteli hizmet verilecek.
7390 defa okunmuş - 04 Ocak 2017 - Çarşamba 17:33

Palyatif Bakım Ünitesinde; terminal dönem kanser hastaları, terminal dönem olmasa dahi kronik ağrısı olan kanser hastaları, beslenme yetersizliği olan hastalar, nörolojik hastalıklar ( demans, post resustasyongibi),parkinson,nöromuskuler hastalığı olan bakım hastaları, bilinci açık quadriplejiktrakeostomilibakımhastaları, protein enerji alımı çeşitli nedenlerle malnutrisyonda olan hastalar, basınç yarası açılmış hastalar bakım alırlar.

HASTALAR İÇİN HER ŞEY DÜŞÜNÜLMÜŞ 

Tek ve iki kişilik odalarda T.V. banyo, W.C. oda içerisinde olup, tüm temel ihtiyaçlarının kolayca karşılanabilmesi için dizayn edilmiş durumda.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr.İsmail Kurca yaptığı açıklamada;

“ Sizler için yapabileceğimiz hep bir şeyler var ilkesini benimseyerek yola çıktık. Hastaların yaşamına yıllar değil, yıllarına yaşam katmayı amaçladık. Emeği geçen tüm yönetici ve sağlık personellerine teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...