Yozgat Ülkü Ocakları Mekke'nin Fethini Dualarla Andı
Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Yozgat İl Başkanlığı Mekke’nin Fethinin 1386’ncı yıl dönümünü ocak binasında Kur’an-ı Kerim okuyarak dualarla andı.
954 defa okunmuş - 01 Ocak 2017 - Pazar 22:44

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Yozgat İl Başkanı Duran Küçükduman yaptığı açıklamada; 31 Aralık Hristiyanların Noel Bayramı Adı Altında Kutladıkları Bir Gündür!

Biz Müslümanlar için ise 31 Aralık; Kainatın Sultanı Peygamberimizin Doğum yeri olan, Müslümanların kıblesi Kabe’nin bulunduğu kutlu şehir Mekke’nin 1386. Fetih yıl dönümü olmasıdır. Ülkü Ocakları olarak bu kutlu günü Hristiyan özentisi kutlamalar yerine, Allahın yüce kitabı Kuran-ı Kerimi okuyarak, Alemlerin Sultanı, Yüceler yücesi Efendimiz Hz. Muhammed (SAV)’ı dualarla tekbirlerle anmalıyız.

Mekke bizlerin yılbaşı kutlamalarında örf ve adetlerimize uygun olmayan davranışlar sergilememiz için fethedilmedi. Ülkücü Türk gençleri olarak tarihimize, örf ve adetlerimize ve dinimize sahip çıkmalıyız. Ayrıca; 31 Aralık’ın Türk-İslam Dünyası için diğer bir önemi ise 20.yy’ın en önemli yazarlarından, çağımızın Yasevisi Türk- İslam Ülküsünün fikir babası “Seyyid Ahmet Arvasi” Hazretlerinin 28. Vefat yıl dönümüdür. Arvasi Hazretleri ömrünü çilelerle geçirmiş Türklük ve İslamı sentezleyerek gençlere yol başçı olmuş, Ülkücü-Milliyetçi Hareketin önemli isimlerinden birisidir. Cennet mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş beyefendiye yarenlik yapmıştır. Aynı zamanda Başbuğumuz “Türklük bedenimiz, İslamiyet ruhumuzdur.” sözünü Seyyid Ahmet Arvasi’den esinlenerek söylemiştir.

Arvasi Hazretlerinin şu sözleri onu anlamak için yeterlidir; “Eğer ben Afrika’nın ortasında dünyaya gelmiş olsaydım, tereddütsüz yine Türk Milliyetçisi olurdum. Çünkü ben Türk Milletininde, İslam Alemindeki mazlum Milletlerinde kurtuluşunun Türk Milliyetçileri’nde ve Türk İslam Ülkücülerinde olduğuna Amentüye iman ettiğim gibi inanıyorum.’’ sözleri ile Türklüğe ve İslamiyete olan sevgisini, davasına olan bağlılığını göstermektedir.

Bu vesile ile Ülkü Ocakları Yozgat İl Başkanlığı olarak Kerbela’da, Uhud’ta, Halep’te ve Ülkemizde teröre kurban verdiğimiz Şehitlerimizi, Ülkücü-Milliyetçi Hareket’in kurucusu Başbuğ Alparslan Türke’i Vatan, millet uğruna şehadete eren Ülkücü Şehitlerimizi, Seyyid Ahmet Arvasi Hazretlerini ve ebediyete intikal etmiş Türk-İslam Ülküsü yolunda emek verenleri Rahmet, minnet ve dualarla andık.Cenab-ı Allah islamın son ordusu aziz Türk Milletini korusun. 2017 yılı Ülkemiz ve milletimiz için sağlık, esenlik ve huzur getirsin.

Mekke’nin 1386. Fetih Yıl Dönümü Kutlu Olsun.” İfadelerine yer verdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...