İlçelerde eTwinning Anlatıldı
Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi projeler ekibi13 ilçede Yerel, Bölgesel, Ulusal, Uluslararası Projeler ve eTwinning bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi.
976 defa okunmuş - 29 Aralık 2016 - Perşembe 12:34

İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi projeler ekibinde görevli Mehmet Durmaz, Kemal Ergün ve eTwinningil koordinatörü Tuğbey Aydoğdu tarafından 19 Aralık 2016 - 26 Aralık 2016 tarihleri arasında 13 ilçede Yerel, Bölgesel, Ulusal, Uluslararası Projeler ve eTwinning bilgilendirme toplantıları gerçekleştirildi. Toplantı kapsamında 451 okul ve kurum personeline eğitimler verildi.

İl Milli Eğitim Müdür Saim Kuş yaptığı açıklamada; “Bilindiği üzere 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayan; eğitim, gençlik ve spor alanlarında farklı yaş grupları ve farklı hedef kitlelere yönelik destekler içeren Erasmus+ programı ile okul eğitimi, yükseköğretim, mesleki eğitim, yetişkin eğitimi ve gençlik alanlarına yönelik destekler devam etmektedir. Okul ve kurumlarımız bu programlar sayesinde eğitimde yenilikçi yaklaşımları, farklı eğitim materyallerini, farklı eğitim modellerini ve uygulamaları; tanıma, inceleme, uygulama şansı bulmaktadır. Sürekli gelişen teknoloji ve yenilenen eğitim anlayışı çağımızın tartışılmaz gerçeğidir. Bunun bilinciyle Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Erasmus+ programı üzerine gayet titiz, ciddi ve yoğun çalışmalar yürütmekteyiz ve yürütmeye devam etme kararlılığındayız. Okul ve kurumlarımızın Yerel, Bölgesel, Ulusal, Uluslararası Projelere üst düzeyde katılımını sağlamak amacıyla bilgilendirme toplantıları yapılarak, hibe fonlarından ilimiz okul ve kurumların aktif olarak faydalanması amaçlanmaktadır.” dedi.

eTwinning Nedir?

İletişim kurmak, işbirliği yapmak, projeler geliştirmek, paylaşmak; kısacası Avrupa’daki en heyecan verici öğrenme topluluğunu hmek ve bu topluluğun bir parçası olmak için, Avrupa ülkelerindeki katılımcı okullardan birinde çalışan personele (öğretmenler, müdürler, kütüphaneciler v.b.) yönelik bir platform sunmaktadır.

eTwinning, Bilgi ve İletişim Teknolojilerinin kullanımı vasıtasıyla gerekli destek, araçlar ve hizmetleri sağlayarak okulların herhangi bir konuda kısa ve uzun vadeli ortaklıklar kurmasını kolaylaştırarak Avrupa'da okul işbirliğini teşvik etmektedir.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...