Öğrencilere Organik Tarım Anlatıldı
Gıda Tarım ve Hayvancılık Yozgat İl Müdürlüğü okullarda öğrencilere Organik Tarımı anlattı. İlk olarak Fatma Temel Turhan Ortaokulu 5’nci sınıf öğrencilerine slayt eşliğinde anlatıldı.
1102 defa okunmuş - 29 Aralık 2016 - Perşembe 01:23

Yozgat Fatma Temel İlköğretim Okulunda konferans salonunda gerçekleşen programa Yozgat İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, İl Milli Eğitim Müdürü, Okul Müdür Selim Yozgat, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Açıklamalarda bulunan Yozgat İl Gıda Tarım Ve Hayvancılık Müdürü Ziyaattin Özdemir, " Organik tarım (Ekolojik tarım ve Biyolojik tarım) ekolojik dengenin korunması, her türlü bitkisel, hayvansal ve su ürünleri üretimi ile kullanılacak girdilerin organik tarım metoduna uygun olarak üretilmesi veya temini, orman ve doğal alanlardan organik tarım ilkelerine uygun olarak ürün toplanması, bu ürünlerin işlenmesi,ambalajlanması, etiketlenmesi, depolanması, taşınması, pazarlanması, kontrolü, sertifikalandırılması ve denetimini amaçlayan, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen modern tarımsal üretim tekniklerini kullanmayı kabul eden, her aşaması kontrollü, kayıtlı ve sertifikalı bir üretim şeklidir"

Daha sonra Tarımla ilgili bir sunum yapıldı. Program sonunda öğrencilere Organik Tarım Dergisi, Organik Tarım logolu kalem ve kitap ayracı verildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...