Vatandaşın Fatura Çilesi
Yozgat’ta ÇEDAŞ’ın sistem değişikliği nedeniyle vatandaşlar mağdur olarak ödeme nokrasında uzun kuyruklar oluşturdu.
821 defa okunmuş - 26 Aralık 2016 - Pazartesi 20:36

Çamlıbel Elektrik Dağıtım A.Ş’nin sistem değişikliği nedeniyle faturasının son ödeme tarihi gelen vatandaşlar ödeme noktasında uzun kuyruklar oluşturdu. Kapıların açılmadığını ve işlemlerinin yapılmadığını iddia eden vatandaşlar en çok da ödeme yapmadıkları için günü geçmiş faturalarda faiz işleminin ve enerji kesiminin yapılıp yapılmayacağı konusunda endişeli.

Bazı vatandaşlarda yaşana bu sıkıntının bir an önce giderilmesini söyleyerek, ÇEDAŞ’ta bekliyoruz ödene yapamıyoruz. Bankaya gidiyoruz orası da ÇEDAŞ’a gitmemiz gerektiğini söylüyor. Bizde arada kaldık yapacağız bilmiyoruz.” dedi.

Yaşanan sıkıntılara vatandaşlarla birebir temas halinde olarak cevap veren Muzaffer Ayan şöyle konuştu, Sistemlerde yeni programa geçildiğinden dolayı sistemler ağır çalışmakta. Yozgat halkımızdan biraz sabır bekliyoruz bir süredir bu sıkıntımız devam ediyor. İnşallah yarın açacağız diye bekliyoruz. Vatandaşlarımız mağdur olmayacak, her hangi bir enerji kesimi yapılmayacak son ödemeleri uzatılacak. Dolayısıyla vatandaşımız fatura anlamında bir sıkıntı yaşamayacak.

Faturasının sön ödeme tarihi gelen vatandaşlarımız merak etmesin son ödeme tarihi bu gün olanı yarına uzatacağız ve her hangi bir gecikme olmayacak ve enerji kesintisi yaşanmayacak. Yarın itibariyle sistem hizmete girecek ve son ödemes gecikiş olan vatandaşlarınki öncelikli alınarak sıkıntı giderilecek. Vatandaşımız kesinlikle mağdur edilmeyecek” diye konuştu.

Uzun süren bekleyişin ardından vatandaşların bir kısmı özel ödeme noktasına geçerek ödemelerini geçte olsa oradan yapmaya çalıştılar.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...