Şehit Haberi Suriye'den Geldi
Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında El Bab’da DEAŞ terör örgütüyle girilen çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Oktay Durak’ın Yozgat’ın Çayıralan ilçesi nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.
1119 defa okunmuş - 21 Aralık 2016 - Çarşamba 22:48

Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında terör örgütleriyle girdiği çatşmada şehit düşen Piyade Uzman Çavuş Oktay Durak'n Yozgat'ın Çayıralan ilçesine bağlı Çukurören köyündeki baba ocağına ulaştı.

Şehidin acı haberini, aileye Yozgat İl Jandarma Komutanlığında görevli Yarbay Kadir Serdar Yoldaş ve diğer yetkililer tarafından verildi. Acı haberin ardından Piyade Uzman Çavuş Oktay Durak’ın baba ocağına Türk bayrağı asıldı. Haberi alan şehidin yakınları ise baba ocağına akın etti.

29 yaşında bekar olan şehit Durak’ın 2 kardeş olduğu annesinin de 25 yıl önce vefat ettiği öğrenildi. Şehidin babası Kemal Durak’ın ise esnaf olduğu belirtildi. Şehit Durak’ın 4 yıldır uzman çavuş olarak görev yaptığı ve asıl görev yerinin ise Kayseri 1. Komando Tugayı olduğu belirtildi. Şehit Durak’ın geçici görevle Fırat Kalkanı Operasyonu’na katıldığı bildirildi.

Şehit Uzman Çavuş Oktay Durak’ın cenazesinin yarın toprağa verileceği öğrenildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...