Yozgat Cuma Günü Terörü Lanetleyecek
Ülke genelinde ardı ardına yaşanan terör olayları Yozgat’ta ki STK’lar ve siyasi parti il başkanlarını harekete geçirdi. Türk Zafer Mutfağında bir araya gelen siyasi parti il başkanları ve STK temsilcileri her kesimden yoğun bir katılımla töröre lanet yürüyüşü planlyor.
1061 defa okunmuş - 19 Aralık 2016 - Pazartesi 23:39

Teröre karşı birlik ve beraberlik mesajı verilen toplantıda, Cuma günü saat 14: 00 ’da tüm Yozgat’ın katılacağı geniş çaplı bir protesto yürüyüşünün yapılması kararı çıktı.

AK PARTİ OLARAK HER ZAMAN VARIZ 

İktidar partisi olarak ülkenin bütünlüğüne ve birliğine kast edecek mihraklara karşı birleşilen noktada her zaman var olacaklarını kaydeden AK Parti İl Başkanı Harun Lekesiz,  son dönemde artan terör saldırılarının birliğimizi ve beraberliğimizi bozamayacağını söyledi. Lekesiz, terör saldırılarına Yozgat olarak kayıtsız kalınamayacağını ve bu nedenle bir araya geldiklerini dile getirdi. Toplantıda Yozgat’ı oluşturan unsurların her birinin temsil edildiğini bildiren Lekesiz, “Son dönemde artan terör saldırıları her birimizin yüreğini dağlıyor.  İstanbul ve Kayseri’de gencecik canlarımız gitti. Biz de Yozgat olarak buna ortak tepki koymak adına bir araya geldik. Terörün amaçladığı şeylerin toplumda karşılık bulduğu algısına yer vermemek lazım. Terörün her türlüsünü lanetliyoruz. İnsanımıza kast eden milletimize, devletimize kast eden bu hainleri lanetliyoruz. Yozgat olarak bir bütün olduğumuzu görüyorum. Yozgat’ı oluşturan bir tabana sahip olan kuruluşların her biri burada temsil ediliyor. Yozgat STK’lar ve siyasi partiler olarak buradayız. Yapacağımız organizasyonla terörün ayrımcılık gibi amaçlarına mahal vermeden birleştiğimizi, birlik olduğumuzu göstermeliyiz. Birliktelik temasını güçlendirdiğimiz bir organizasyon olmalı. Terör belası bu memleketten def edilecek. Yozgat’ı bu masa etrafında toplayan arkadaşlarıma şükranlarımı sunuyorum. AK Parti olarak bu tür organizasyonlarda her zaman varız” ifadelerine yer verdi. 

PROVAKASYONLARA GELMEYİN 

Daha sonra söz alan CHP İL Başkanı Abdullah Yaşar ise, terör olaylarının bazı provakatif olaylara da zemin hazırlayabileceğini belirterek, “Ülkemiz önemli bir sınavdan geçiyor. Yaşanan terör olaylarının provakasyonlara gebe olduğunu unutmamak gerekiyor. Terörün dini, dili, ırkı mezhebi yok.  Ayırt etmeksizin her birimizi derinden sarsan olaylar yaşandı. Bunun sonunu ise birlik ve beraberlik ile getirebiliriz” dedi. Bu ülkenin Çanakkale ruhu ile kurulduğunu anımsatan Yaşar, “ Bu ülkeyi kurarken Çanakkale ruhu ile kurduk. 250 bin şehidimiz hep birlikte terörü bertaraf etmek için birbirimizi anlamaya daha çok ihtiyacımız var.  Gençlik örgütlerinin provokasyonlara gelmemesi gerekiyor. Kolluk kuvvetleri üzerine düşeni yapıyor. Bize düşen birlik olmak, siyasi düşüncelerimiz çok önemli değil. Makamlar geçici. Kalıcı olan hizmettir dostluktur. Yozgat küçük yer. 

Bir toplulukta bir araya geldiğimiz zaman, birbirimizin gözünün içine bakabilmemiz için dikkatli olmamız gerekiyor. Nerede ne varsa biz CHP olarak sonuna kadar yanındayız. Memleket kaybederse biz kaybederiz. Gelecek kaybeder. Bu sorumluluk bilinci ile öncelikli hedefimiz terör olmalıdır. Ne gibi toplantı etkinlik varsa biz ona katılmaya hazırız. Bu memleket bizim. Kimseyi ötekileştirmeden kenetlenmemiz lazım. Siyasi partiler olarak herkesin bir düşüncesi var. Gün siyaset yapma günü değil birlik beraberlik günü. Bu yapacağımız etkinlikte de siyasi partiler olarak katkı sunalım. Önde mümkün olduğu kadar STK’lar öncülük etmiş olursa biz de siyasi partiler olarak kol kola o tepkiyi göstermiş oluruz” diye konuştu.

BU TEHDİT HEPİMİZİ İLGİLENDİRİYOR 

 “Ülkemiz ateş altında. Yozgat’ta terörle karşı karşıya kalmasak da teröre kurban giden her ailenin feryatları, yüreğimizi dağlıyor.

 Bu tehdit hepimizi ilgilendiriyor” diyen MHP İL Başkanı Ethem Sedef ise,  bu tür birlikteliklerin her zaman sağlanması gerektiğine vurgu yaptı.  Her konuda sağlanabilecek birlik ve beraberlik ile Yozgat’ın geleceği adına yapılacak çalışmalar noktasında yetkililere daha kolay ulaşılabileceğini kaydeden Sedef, “Bu milletin vakur duruşu ülke tehdit altında olduğu zaman ortaya çıkıyor. Sıkıntıyı def etmek için bu millet her zaman sağlam duruşunu gösteriyor. Yozgat’taki milli ruh geçmişten bu güne kadar ortaya çıkıyor. İnsanlarda bu duruş varken şehit cenazelerinde bu duruşu görememek bizi üzüyor. Şehitlerimize daha çok yakışır törenler yapmamız lazım. Bizler de siyasi partiler STK’lar olarak hepimiz katkı sağlayalım. O meydanlar dolsun. Bu ruh azaldıkça tepki veren insan azalacak. Biz bu ruhu yetişen gençlikten uzak tutarsak bu ruhun ilerleyen yıllarda daha da azalacağını düşünüyorum. Meydanda tepkimizi verelim. Hem Yozgat’ta yaşatmış oluruz. Hem de şehitlerimize vefa göstermiş oluruz” diye konuştu. 

 

TEK YÜREK OLMALIYIZ 

 

Yozgat TSO Başkanı Metin Özışık, “Biz ilk olarak bu işi ne maksatla yapıyoruz sorusunun cevabını vermemiz lazım. Yozgat halkı, siyasi parti il başkanları, STK’la hep beraber terörü lanetliyoruz dememiz lazım. Çok büyük bir kalabalık sağlamamız lazım. Bizi bize kırdırmaya çalışıyorlar. Sosyal medya bu gibi durama çok müsait. Buna mahal vermemek lazım. Bu işin arkasında ABD var. Bunlar bizim huzurumuzu bozuyor. Huzurumuzu bozdurmamak için de tek yürek olmamız gerekiyor ” dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...