50 Bin TL Faizsiz Kredi Başvuruları Başlıyor
“KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” başvuru tarihleri açıklandı ve çok kısa zaman içerisinde başvurularn sona ereceği KOSGEB internet sitesinden duyuruldu.
2064 defa okunmuş - 16 Aralık 2016 - Cuma 20:44

Geçtiğimiz günlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği “TOBB Nefes kredisi” kapsamında KOBİ’lere yıllık yüzde 9,90’a aylık da 0,83 faizle 1 yıl vadeli kredi sağlanacağ ve 3 ay içerisinde yaklaşık 80 bin KOBİ’nin bu krediyi kullanması öngörüldüğü duyrulmuş ardından KOSGEB’de karşı atak yaparak KOBİ’lere 50 bin TL üst limitli “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” kredisi başlatmıştı.

KOSGEB Genel Müdürlüğünden son yapılan açıklamada; 50 bin TL üst limitli 12 ay ödemesiz geri kalanı 3 ayda bir eşit taksitler halinde ödemeli toplam 36 ay vadeli olarak “KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi Faiz Desteği” için, başvuru tarihi 19.12.2016 Pazartesi günü saat 09:00’da başlayarak 21.12.206 Çarşamba saat 24:00’da sona ereceği KOSGEB internet sitesinden duyuruldu.

KOSGEB başvurusu için http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr adresinden müracaat edilebilecek. İşletmelerin KOSGEB Veri Tabanına kaydolması ve KOBİ Beyannamelerinin güncel olması gerekiyor.

Kayıt ve güncelleme işlemleri kredi başvuru tarihleri süresince de devam edecek. Kredi onaylama sürecinde başvuru sırsasına göre her hangi bir öncelik sözkonusu olmamakla birlikte, başvurular tamamlandıktan sonra sistem, işletmeleri değerlendirme kriterlerine ve TUİK verilerine göre belirlenen il kodları çerçevesinde sıralayacaktır. Bu aşamada işletenin KOSGEB müdülüklerine bizzat başvurmasına gerek yoktur.” ifadelerine yer verildi.

 

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...