SMMMO Başkanı Bulut'tan Son Gün Uyarısı
Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (YSMMMO) Başkanı Ahmet Bulut,Staja Giriş Sınavı (SGS) başvuruları için son tarihin 2 Ocak 2017 olduğunu söyledi.
1005 defa okunmuş - 14 Aralık 2016 - Çarşamba 22:15

Yozgat SMMMO Başkanı Ahmet Bulut yaptığı açıklamada,Mali Müşavirlik mesleğine giriş aşaması olan ve TÜRMOB tarafından Ankara Üniversitesi aracılığıyla yapılan Staja Giriş Sınavı'nın, genel kültür ve genel yetenek olmak üzere toplam 130 soruluk test biçiminde yapıldığını belirtti.

Bulut, "Staja Giriş Sınavı’na başvurabilmek için İktisat, İşletme, Kamu Yönetimi, Maliye, Muhasebe ve Denetim, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Uluslararası İlişkiler, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi, Ekonometri, Siyaset Bilimi, Uluslararası Finans, Ekonomi, Bankacılık ve Sermaye Piyasası, Pazarlama Yönetimi, Bankacılık ve Finans, Pazarlama, Turizm İşletmeciliği, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Hukuk bölümlerinden en az lisans düzeyinde mezun olmak gerekmektedir. Mali Müşavirlik stajını başlatmak isteyen bir adayın Staja Giriş Sınavı’ndan 60 puan alması gerekmektedir. Staja giriş sınavı yılda 3 kez yapılmaktadır.

 Bu dönemki sınav başvurusunun 2 Ocak 2017 tarihine kadar yapılması gerekmektedir. TESMER'e ödenen sınav ve dosya harçlarını adaylar kredi kartına 3 taksit şeklinde yatırabileceklerdir. Sınavla ilgili detaylı bilgi ve başvuru konusunda yardım almak isteyen lisans mezunları odamızın TESMER bölümünden destek alabilirler” şeklinde konuştu.

TERÖRÜ VE TERÖR DESTEKÇİLERİNİ KINIYORUM

İstanbul’da yaşanan terör saldırısıyla ilgili de konuşan Başkan Bulut, "İstanbul’da yaşanan bombalı terör saldırısı bizleri derinden üzdü.

Alçakça ve haince saldırı yapanları, içeride ve dışarıda terör örgütüne destek verenleri lanetliyor, ülkemizin birlik ve beraberliğinin bozulmasına hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğimizi belirtiyoruz. Vatanımızın birlik ve beraberliği uğruna şehit olan güvenlik güçlerimize Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve milletimize sabır ve başsağlığı, yaralı güvenlik güçlerimize de acil şifalar diliyorum" dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...