Kütükoğlu, “Terör ve Yandaşlarına Fırsat Vermemeliyiz"
Yozgat’ta bulunan yerel basın temsilcileri Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) Müdürü Şaban Kütükoğlu’nu makamında ziyaret ederek taziye dileklerini iletti.
728 defa okunmuş - 14 Aralık 2016 - Çarşamba 11:15

Kütükoğlu, 10 Aralık Cumartesi günü İstanbul’da gerçekleştirilen hain saldırıda şehit olan Mustafa Kemal Devrilmez ve Ahmet alan’ın 2015 yılında Yozgat’tan mezun olduğunu ve şahadetlerinden duydukları derin üzüntüyü dile getirdi.  Yaşanan kötü günlerin birlik ve beraberlik ile üstesinden gelineceğini kaydeden Kütükoğlu,  “Terör ve yandaşlarına fırsat vermemeliyiz. Birlik ve beraberlik ile bunun üstesinden geleceğiz. Başvurularda geçen yıla göre patlama yaşanıyor. Geçen yıl 843 öğrenci mezun ettik. Bu yıl ise rekor başvuru ile bin 103 öğrencimiz var. Geçen yıl şehit haberlerinde günde en az bir iki tane istifa dilekçesi gelirdi. Ancak bu yıl hiç istifa olmadı. Özel harekat alımlarında da büyük artış ar” şeklinde konuştu.

Akademik yılın 15 gün önce başladığını ancak  resmi açılışın Cumartesi günü yapılacağını kaydeden Kütükoğlu, “Açılışa Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da katılım gösterecek. Yozgat POMEM Türkiye’nin en kapsamlı ve en büyük eğitim merkezi. Eğitim noktasında da sıkıntı yaşamıyoruz. Gerekli yerlerden desteklerimizi alıyoruz. Her Perşembe konferanslarımız yapılıyor. Konusunda uzman kişilerden eğitim noktasında istifade ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...