Engelliler Gününü Kutladılar
Engelli çocukların engelsiz yaşam alanına daha rahat geçebilmelerini sağlamak amacıyla Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Kadın Girişimciler Derneği ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Kanuni Sultan Süleyman Özel Eğitim İlkokulu Dünya Engelliler günü kutlanarak çocuklara hediyeler verildi.
845 defa okunmuş - 12 Aralık 2016 - Pazartesi 21:43

Kutlama programına Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu, TSO yetkilileri Kadın Girişimciler Dernek Kurul Başkanı Hatice Sarı Öcal ve okul yönetimiyle öğrenciler katıldı.

Yozgat Belediye Başkan Yardımcısı Talip Karslıoğlu yaptığı açıklamada; “Yozgat Valiliği, Yozgat Belediyesi, Kadın Girişimciler Derneği ve Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Kanuni Sultan Süleyman Okulunda bulunan engelli çocuklarımızın engelsiz yaşam alanına daha rahat geçebilmelerini sağlamak amacıyla Dünya Engelliler Günü kutlamasını yapmış bulunmaktayız. Burada ki çocuklarımıza Sanayi Ticaret Odası tarafından çocuklarımıza verilen hediye töreninde bulunuyoruz. Bu çocuklarımızın hayata daha iyi hazırlanabilmeleri için gerek Milli Eğitim Müdürlüğümüz gerek Valiliğimiz gerekse belediye olarak kendilerine maddi ve manevi olarak destek sağlamış bulunuyoruz. Tüm dünyadaki engelli kardeşlerimizin engelsiz yaşam alanlarının oluşması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

Kadın Girişimciler Dernek Kurul Başkanı Hatice Sarı Öcal“Bu gün aslında engelliler günü için kafamızda ki engelleri kaldırma adına çok dolu bir program düşünmüştük. Maalesef ülkenizin yaşadığı zor durum Cumartesi günü gerçekleşen hain saldırı sonrası şehitlerimizin olmasından dolayı programımızı kısa kesmek zorunda kaldık. Engelli öğrencilerimize biraz daha neşe katmak, hayal dünyalarını daha da genişletmek için bir şeyler yapmak gerekiyordu. Elimizden gelen ancak bu kadar. İnşallah bu tür projelerimiz daha da devam edecek” diye konuştu.

Açıklamaların ardından Kanuni Sultan Süleyman Ortaokulunda bulunan öğrencilere hediyeleri verildi. Ardından yine engelli öğrenciler tarafından hazırlanarak okul girişine konulan resim ve elişi sergisi gezildi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...