İstanbul'dan 2'nci Acı Haber Geldi
İstanbul’da dün gece hain PKK terör ögütünce gerçekleştirilen saldırıda meydana gelen patlamada 38 şehit’ten 2’sinin Yozgatlı olduğu öğrenildi. Şehitlerden Çevik Kuvvet Polisi Mustafa Kemak Devrilmez (21)’in acı haberi Yozgat’ta düştümtü. Şehit Devrilmez’in acsı tazeliğini korurken ardından ikinci bir şehit haberi geldi.
1031 defa okunmuş - 11 Aralık 2016 - Pazar 22:04

İstanbul’da Vodafone Arane Beşiktaş-Bursaspor karşılaşmasının oynandığı stadın önünde hain PKK terör örgütlerince gerçekleştirilen patlama sonası şehit ve yaralılar ülkeyi yasa boğdu. Acıların tazeliği yerini korurken şehitlerden çevik kuvvet polisi Mustafa Kemal Devrilmez (21) Sarkaya nüfusuna kaytlı olduğu, polis memuru Ahmet Alan’ın Sorgun Şahmuratlı köyü nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenildi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, gazetecilere yaptığı açıklamada, hain, bölücü terör örgütlerinin bu eylemlerinin kimseyi yıldıramayacağını, bu saldırının Türk milletinin birliğine ve bekasına yapıldığını ifade etti.

Saldırıların Türk milletinin bayrak ve vatan sevgisini asla azaltamayacağını vurgulayan Şimşek, "İlçemiz bugün bir şehit daha verdi. Allah rahmet eylesin. Bu kardeşimiz şehitlik mertebesine ulaştı. Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Cenab-ı Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin" dedi.

Şehit Alan'ın cenazesinin, Garajlar Yeni Cami'de yarın kılınacak öğlen namazına müteakip, Karşıyaka Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.

Sorgun Kaymakam Vekili Davut Sinanoğlu, Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, İlçe Emniyet Müdürü Bahadır Özdemir ve diğer ilgililer, şehidin annesi Zehra Alan'a başsağlığı diledi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...