İstanbul'da ki Patlamada Polis Memuru Devrilmez Şehit Düştü
Dün akşam saatlerinde İstanbul da meydana gelen hain terör saldırısında şehit düşenlerden birinin de Yozgatlı çevik kuvvet polisi Mustafa Kemal Devrilmez (21) olduğu öğrenildi. Yozgat'ın Sarıkaya ilçesindeki ailesini yasa boğdu.
1814 defa okunmuş - 11 Aralık 2016 - Pazar 15:54

Dün akşam saatlerinde İstanbul da meydana gelen hain terör saldırısında şehitlerden birinin de Yozgatlı çevik kuvvet polisi Mustafa Kemal Devrilmez (21) olduğu öğrenildi. Yozgat’ın Sarıkaya ilçesi nüfusuna kayıtlı şehit Devrilmez’in geçen yıl Yozgat Polis Okulu'ndan mezun olduğu, biri erkek 2 kardeşi bulunduğu ve bekar olduğu belirtildi.

Şehit haberini arıkaya Kaymakamı Yasin Özcan, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel Şehit Devrilmez’in evine giderek baş sağlığı diledi.

Şehidin babası Özbay ve annesi Şerife Devrilmez'in, hafta sonu oğullarını ziyaret için İstanbul'da bulundukları öğrenilirken, Sarıkaya Belediye Başkanı Ömer Açıkel, gazetecilere yaptığı açıklamada, hain bölücü terör örgütlerinin Türkiye ile uğraşmaya devam ettiğini söyledi.

Terör saldırılarının bayrağa ve memlekete olan sevgiyi azaltmayacağını, aksine çoğaltacağını vurgulayan Açıkel, "Bugün bir hemşehrimiz Mustafa Kemal şehit oldu. Biz, bir ölür bin diriliriz. Cenabı Allah rahmet eylesin, vatan sağ olsun. Terörle mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir. Cenabı Allah bütün şehitlerimize rahmet eylesin. Şehidimizi büyük ihtimalle yarın Sarıkaya'da defnedeceğiz." dedi.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...