Demirel, Engelilere Yapılanlar Bağış Değil Doğal Haklarıdr
Makine Mühendisleri Odası Yozgat Temsilcisi Tahir Demirel, Dünya Engelliler Günü kutladı. Demirel ; Engelli bireyler dün ailelerin komşusundan sakladığı, utandığı bireyken, bu gün engellilerin toplumun bir parçası olduğu gerçeği daha iyi hissediliyor” dedi.
1128 defa okunmuş - 05 Aralık 2016 - Pazartesi 00:18

 

Makine Mühendisleri Odası Yozgat Temsilcisi Tahir Demirel, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle mesaj yayınladı.

Demirel mesajında; “Engelliler bu dünyada sadece aileleri için değil biz insanlar için Allah’ın bir emanetidir. Bu emaneti en iyi şekilde korumak, onlara yaşam stantları ölçüsünde imkanlar sunmak, hayatı onlar için düzenlemek toplumun görevidir.

Bu manada yürütülen politikalar, engelliler için hayata geçirilen projeler belki tam manasıyla onları mutlu etmeye, hayat standartlarını istenilen düzeye ulaştırmaya yetmez, yetmeyecektir de. Engelli bireyler dün ailelerin komşusundan sakladığı, utandığı bireyken, bu gün engellilerin toplumun bir parçası olduğu gerçeği daha iyi hissediliyor.

Engelli haklarını, hukukuyla, eğitimiyle ve istihdamıyla bir bütün olarak ele almak gerekir. Engelli vatandaşlarımıza tanınan haklar bir bağış, bir iyilik değil, onların insan olmalarından kaynaklanan doğal haklarıdır. Onları insanca yaşatacak ortamları hazırlamak, üretici olarak topluma kazandırmak, toplumların en önemli sorumluluklarındandır.

Unutmayalım ki bizlerde bir gün engelli olabiliriz. bu anlamlı günde tüm engelli kardeşlerimizin ‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü en içten dileklerimle kutlarım” diye ifade etti.

Sağ üst butonu tıklayarak geri dönebilirsiniz...