Haber Detayı
10 Haziran 2020 - Çarşamba 02:04 Bu haber 462 kez okundu
 
Ziya Polat Yozgat Valilliği'ne atandı, Ziya Polat Kimdir?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Valiler Kararnamesi’ni imzalamasından sonra bir çok ilde valilerin görev yerleri değişti. Yapılan değişiklik resmi gazetede yayımlandı
Gündem Haberi


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Valiler Kararnamesi’ni imzalamasından sonra bir çok ilde valilerin görev yerleri değişti. Yapılan değişiklik resmi gazetede yayımlandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Valiler Kararnamesi’ni imzalamasından sonra bir çok ilde valilerin görev yerleri değişti.  Yozgat Valisi Kadir Çakır Mülkiye Başmüfettişliğine atanırken Yozgat Valiliği görevine Mamak Kaymakamı Ziya Polat atandı.

 

Ziya Polat Kimdir?

 

20 Temmuz 1973 tarihinde İzmit’te doğdu. Orta öğretimini Sivas Selçuk Anadolu Lisesinde, lisans eğitimini ise İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesini tamamladı.  İçişleri Bakanlığının açtığı kaymakamlık sınavını kazanarak Erzincan'da Kaymakam Adayı olarak göreve başladı.

 

Sırasıyla Afyon-Sincanlı, Karabük-Yenice ve Mardin-Savur ilçelerinde Kaymakam Vekilliği, Sivas-Akıncılar, Elazığ-Arıcak, Erzurum-İspir, Aydın-Karacasu, Kayseri-Yahyalı ve Bursa Kestel ilçelerinde Kaymakamlık görevlerinde bulundu. Dokuz ay süren sürekli mesleki ve lisans eğitimini İngiltere’nin Nottingham şehrinde, Nottingham üniversitesinde tamamladı. 86’ncı dönem kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak Ankara Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Anabilim Dalında  “Belediye Hizmetlerinin Özelleştirilmesi” konusunda yüksek lisans yaptı.

 

20 Ağustos 2017 tarih ve 2017/345 sayılı müşterek kararname ile Mamak Kaymakamlığı'na atanan Ziya Polat, 09 Haziran 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı valiler kararnamesiyle Yozgat Valiliğine atandı.

 

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Ziya Polat, Mamak Kaymakamı, Yozgat'ın Yeni Valisi, Resmi Gazete, Valiler Kara
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5