Haber Detayı
11 Mart 2016 - Cuma 07:58 Bu haber 2204 kez okundu
 
Yozgatlının Söyleyemediğini O Söyledi
Kaçma Birader sinema oyuncuları Çarşamba günü akşam izleyiciyle buluşarak mini gala düzenledi. Sinema oyuncularından Zafer Algöz Yozgatla ilgili önemli tespitte bulunarak, “devlet Yozgat’a sahip çıksın” dedi.
Özel Haber Haberi


Kaçma Birader sinema oyuncuları Çarşamba günü akşam izleyiciyle buluşarak mini gala düzenledi. Filmin oyuncularında Yozgatlı babayı canlandıran Zafer Algöz Yozgatla ilgili önemli tespitlerde bulundu. Algöz; Yozgat’ta her halde senede bir defa bile film çekmeye gelmiyorlar buna rağmen Yozgat halkı bize çok yardımsever davrandı, hiç kimse işimizi zorlaştırmadı. Tam tersine burada dostluk, arkadaşlık gördük, insanlık gördük bize ilgi gösteren herkes sonsuz teşekkür ediyorum dedi.

Yozgat’a İlk olarak 1988-1989 yıllarında devlet tiyatrosuyla gelmiştim diyen sanatçı Algöz, o süre geçtikten sonra şimdi 2015 senesinde geldim. Yurt dışında da çok arkadaşım var özellikle, Fransa’da, Belçika’da, Hollanda da çok Yozgatlı var. Yozgatlıların büyük bölümününde şehrin dışına ekmek parası uğruna göç ettiklerini biliyorum. Buradakilerden de aynı şekilde duyuyorum. Demek ki Yozgat’a devletin biraz yatırım yapması lazım. Sadece yok yapmakla, hastane yapmakla olmuyor, okul yapmakla iş bitmiyor. Burada ki gençlerin burada ki topraklarına bağlayacak yatırımların yapılması gerektiğini düşünüyorum. İş yerleri, fabrikalar olsun. Çünkü öyle olursa o zaman bu yöre insanı genlerinde bir çalışkanlık var insanların iş ve aş imkanı olursa o zaman bu yöre insan kendi topraklarına yatırım yapmaları, kendi bulundukları toprağa yatırım yapmaları kendi bulundukları bölgeyi kalkındırmaları daha sağlıklı ve güzel olacak diye düşünüyorum.  

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgatlının, Söyleyemediğini, O, Söyledi, ,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5