Haber Detayı
12 Ekim 2016 - Çarşamba 11:25 Bu haber 769 kez okundu
 
Yozgatlılar Kan Bağışına İlgi Gösteriyor
Kızılay Yozgat Şubesi tarafından Cumhuriyet meydanında başlatılan Kan bağışı vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. 01-26 Ekim tarihleri arasında Yozgat’ta devam eden kan bağışı kampanyasında 11 günde 900 ünite kan toplandı.
Sağlık Haberi


Kızılay Yozgat Kan Bağışı Merkezi müdürü Dr. Selçuk Cansız, kan bağışına özellikle öğrencilerin destek vermesinden memnun oldukların dile getirirken, almış olduğumuz kanların yüzde 60’ı öğrencilerden buda bizi memnun ediyor. Gençlerin kan bağışına duyarlı olması çok sevindirici dedi.

Dr. Cansız yaptığı açıklamada; Kan bağışı kampanyamız 1 Ekim itibariyle Yozgat’ta devam ediyor. Daha sonra ilçelerimize gideceğiz 26 Ekim’e kadar tır Yozgat Kan Bağış Merkezinin emrinde olacak. 16 Ekime adar cumhuriyet meydanında bağışçılarımızı bekliyoruz. Özellikle öğrenci arkadaşların katılımları bizi çok memnun ediyor. Günlük aldığımız kanların belki yüzde 60’ öğrenci arkadaşlardan temin ediyoruz. Bu geleceğimiz için çok güzel ve önemli bir haber. Çünkü genç arkadaşların kan bağışına bu kadar önem veriyor olması sevindirici doğrusu. Türk Kızılay’ı Türkiye’nin kan ihtiyacın, hastanelerin kan ihtiyacını karşılamak üzere 2005 yılında Sağlık Bakanlığıyla ikisi birlikte bir protokol imzaladı. Bu protokol çerçevesinde gönüllü bağışçıları yaymak üzere toplumun her kesimine gönüllü kan bağışını yayma, onları bilinçlendirme, ilgilendirme ve gönüllü kan bağışçılarını toplama vazifesini üstlendi, bu vazifeyi yerine getirmek için hummalı bir çalışma içerisine girdi. Bu meydanlara tırın konulması ilçelere gidilmesi kan alınması hep bu organizasyon “Güvenli Kan Temini” projesi içerisinde bizde elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Yozgat Kan Bağış merkezi olarak bu yıl almamız gereken kan bağışı hedefine çok az kaldı yılsonuna kadar alacağımızı düşünüyoruz. Bu gün 11’nci günümüz 900 ünite kan topladık diyebiliriz diye konuştu.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: kan bağışı, türk kızılayı, kızılay yozgat şubesi, kan merkezi, dr. se
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5