Haber Detayı
11 Ekim 2016 - Salı 00:54 Bu haber 917 kez okundu
 
Yozgat Toplum Ruh Sağlığı Hastalar Nevşehir'i Gezdi
Yozgat Devlet Hastanesi Toplum Ruh Sağlığı Merkezine kayıtlı olan hastalar, 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü kapsamında Nevşehir’e geziye gitti. Ürgüp, Göreme, Avanos’u gezen hastalar keyifli dakikalar yaşadı.
Sağlık Haberi


Hayatta bir insanın yapmış olduğu tüm aktiveleri, toplum ruh sağlığı merkezine gelen hastalara yaptırmaya çalıştıklarını ifade eden Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. İsmail Kurca şunları söyledi; “Ruhsal hastalıklar toplumun bütününü ilgilendiren bir sorundur. Ruhsal hastalıklar sık görülür, toplumun her kesimini etkiler. Tedavi edilmezlerse kişisel, toplumsal ve maddi kayba neden olur. Hastalarımızın topluma kazandırılması için merkezimizde birçok etkinlik düzenlenmekteyiz.10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü nedeniyle, hastalarımıza ömürlerinde unutamayacakları bir gün yaşatmak istedik. Nevşehir gezisi düzenledik. Hastalarımız için her dönem farklı projelerimizi hayata geçirmeye devam edeceğiz” dedi. 


Yozgat Devlet Hastanesi Psikiyatri Uzmanı Bilal Tanrıtanır ise yaptığı açıklamada; “ Ruh Sağlığı Bozuklukları dünyada en çok insanda güç kaybına neden olan 10 hastalıklarından birisidir. Dünyada 10 Ekim Dünya Ruh Sağlığı Günü olarak birçok etkinliklerle kutlanmaktadır. 

Dünya üzerinde ruhsal rahatsızlığı olan 500 milyon kişi bulunuyor. Bu, her yıl 7 kişiden birinin tedavi gerektirecek derecede ruhsal sorunu olduğu anlamına geliyor. Her dört kişiden biri ise yaşamının bir döneminde ruhsal hastalıklardan etkileniyor.

Bütün bunlar göz önünde bulundurulduğunda ruh sağlığımızın öncelikle korunması gerektiği çok açıktır. Bu sebeple Ruh, beden ve sosyal dengemizi koruyabildiğimiz bir bilinç düzeyi için el ele verelim. 

Hastanemiz bünyesinde Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz bulunmakta ve bir çok terapi ve yetenekleri doğrultusunda el becerileriyle ve yaptığımız birçok aktivitelerle bireylerimizi topluma kazandırmaya çalışmaktayız " dedi.

Yapılan etkinliklerden memnun olduklarını dile getiren hastalar, devletimize ve genel sekreterliğimize zeval vermesin şeklinde konuştular.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Toplum, Ruh, Sağlığı, Hastalar, Nevşehir'i, Gezdi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5