Haber Detayı
13 Mayıs 2016 - Cuma 13:14 Bu haber 1163 kez okundu
 
Yozgat'ta STK'lar Başbakan Bozdağ Olmalı
Ak Parti’de Başbakan Davutoğlu’nun genel başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından başbakanlık için gözler Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a çevrildi. Ulusal ve yerel basında sıkça adı geçen Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ismine Yozgatlı hemşerilerinden büyük destek geldi. Yozgat’ta bulunan STK’lar birlik olarak Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın başbakanlık yolunda desteklediğini açıkladı.
Siyaset Haberi


Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a başbakanlık yolunda STK’ların destek verdiği toplantıya; Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık, Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Sinan Çelik, Marangozlar Esnaf Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ünlü, Yozgat Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Erkekli, ASKF Yönetim Kurulu Başkanı M. Hakan Bektaş, Yozgat ESOB Yönetim Kurulu Başkanı Latif Altın, Yozgat Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Hakan Kiracı, Şoförler Odası Yönetim Kurulu Başkanı İlhami Bakıcı, YOSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Saygı, TÜMSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Çatar katıldı.

YOZGAT YEKVÜCUT OLDU

Sivil Toplum Kuruluş Temsilcileri adına açıklamada bulunan Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özışık; “Bu birlikteliğimiz, yekvücut oluşumuz, Yozgat’ın çıkarları ve beklentileri adına önemli bir adımdır. Bugün gündemde olan “yeni başbakanın kim olacağı” meselesi tüm sivil toplum kuruluşlarının meselesidir” dedi.

Mesele Yozgat’ın meselesi olduğunu söyleyen Özışık, “Malumunuz, Başbakan Davutoğlu’nun partisini 22 Mayıs’ta olağanüstü kongreye götürme kararı ile ülke gündemine oturan yeni başbakanın kim olacağı sorusu ile birlikte hemşerimiz, Yozgat milletvekili ve Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın ismi gündeme gelmiştir. Sadece yerel veya ulusal basın değil, yabancı basında da Bekir Bozdağ ismi sıklıkla geçmekte ve en güçlü başbakan adayı olarak zikredilmektedir.

YOZGAT’IN SİYASİ TARİHİ AÇISINDAN İLK KEZ BU DURUMLA KARŞI KARŞIYAYIZ

Yozgat’ın siyasi tarihi açısından baktığımızda ilk kez böyle bir durumla karşı karşıyayız.

Olağanüstü bir şekilde gelişen bu mevcut durumda, önümüzde iki seçenek bulunuyor; ya particilik yapıp, olayı ben-sen, şu parti bu parti noktasına çekeceğiz ya da Yozgat’ın çocuğuna, hemşerimize sahip çıkacağız.

Yaşananları görmezden gelip, sırt çevirirsek, bu bizim memleket sevdamıza, Yozgat milliyetçiliği bakış açımıza ters düşer. Kendimizle ve temsil ettiğimiz kurumlarla çelişiriz ve yarın çocuklarımıza bunun izahını yapamayız.

Yozgatlı olmak kaderimiz. Başbakan olmak ise tercihtir. Bizler bu tercihin Sayın Bozdağ lehine kullanılmasını istiyoruz.

Yozgat'ta siyasi farklılıklar bizim zenginlimizdir. Bugün Yozgatlı başbakan için birlik zamanıdır.

Bizler BEKİR BOZDAĞ'I Başbakan görmek istiyoruz.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat'ta, STK'lar, Başbakan, Bozdağ, Olmalı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5