Haber Detayı
17 Mayıs 2016 - Salı 00:48 Bu haber 1225 kez okundu
 
Yozgat'ta Büyük Buluşma
Yozgat’ın kurucusu olan Çapanoğlu’nun aile fertleri ülkenin dört bir yanından gelerek Yozgat’ta 4’ncü kez buluşma gerçekleştirerek hasret giderip, kendi konularını masaya yatıracak.
Gündem Haberi


Yozgat gazetesinde yer alan haberine göre, Yozgat kentinin kurucu ailesi Çapanoğullarının sülalesi 4.buluşma toplantısını 27-28-29 Mayıs 2016 tarihlerinde Yozgat’ta gerçekleştirecek.

Abdulkadir Çapanoğlu, Prof.Dr.Hakkı Acun,İsa Çapanoğlu.Mustafa Çapanoğlu ve Halit Çapanoğlu tarafından Yozgat kent merkezinde ortaklaşa organize edilen 4.Çapanoğullları zirvesine Türkiye’nin çeşitli kentlerinde yaşamakta olan bütün Çapanoğulları ailesinin akrabaları ve torunları davet edildi.Yozgat Grand Ser otelinde konaklayacak olan Çapanoğulları kendi konularını görüşmelerinin yanı sıra 3 gün boyunca hem özlem giderecekler,hem de Yozgat’ı dolaşıp Yozgat’ta geçirdikleri eski günlerini yad edecekler.

Edinilen bilgilere göre, 27 Mayıs Cuma günü otelde bir araya gelecek olan Çapanoğulları sülalesinin konuklarına akşam yemeğinden sonra Prof.Hakı Acun tarafından kaleme alınan “Çapanoğulları ve eserleri “adlı kitap tanıtılacak.Prof.Acun toplantıya katılacak Çapanoğulları fertlerine kitabından armağan da edecek..Buluşmanın ikinci günü 28 Mayıs cumartesi günü Çapanoğullarının torunları Çapanoğlu camiine giderek ayanlık sancağı ile cami bahçesinde bulunan aile büyüklerinin mezarını ziyaret edecekler.Aynı gün öğle saatlerinde Bilal Şahin tepesine çıkıp buradan kenti temaşa edip ardından da Hayrı İnal konağını gezecek olan Çapanoğullarının torunları burada verilecek küçük konseri izleyecekler ve akşam saatlerinde ise otelde ailesel konularını konuşup tartışacaklar. Buluşmanın 3.günü 29 Mayıs Pazar günü Yozgat’ı dolaşacak olan Çapanoğulları aynı gün Yozgat’tan ayrılacaklar.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat'ta, Büyük, Buluşma,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5