Yozgat'ta belediye başkanının covid-19 testi pozitif çıktı
Haber
19 Ağustos 2020 - Çarşamba 23:21
 
Yozgat'ta belediye başkanının covid-19 testi pozitif çıktı
Yozgat’ın Çandır ilçe Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün’ün yeni tip Koronavirüs (Covid-19) test sonucu pozitif çıktı. Başkan sonucu sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu
Sağlık Haberi
Yozgat'ta belediye başkanının covid-19 testi pozitif çıktı

Yozgat’ın Çandır ilçe Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün’ün yeni tip Koronavirüs (Covid-19) test sonucu pozitif çıktı.

 

Çandır Belediye Başkanı Mustafa Ertan Örgün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada Covid-19 testinin pozitif çıktığını duyurdu.

 

Başkan Örgün; ”Saygı değer Çandırlı hemşehrilerimiz, 17.08.2020 Pazartesi günü saat 08.45’te Çandır ilçe hastanemizde ağız ve boğazdan pandemi testi yaptırdım.

 

Aynı gece Yozgat Bozok Üniversitesindeki test sonucum pozitif çıktı. İlçe devlet hastanesinden gelen görevliler kalp grafiğimi, tansiyon ve kan tahlilimi yaparak evde karantina altında kalmamı söylediler. 18.08.2020 tarihinde de kalp grafiği ve kalp kontrolümü gözlem ve takipte tutmak amacıyla Sarıkaya Devlet Hastanesine sevk ettiler. Bir gece Sarıkaya Devlet Hastanesi'nde tansiyonumu, kan tahlilini ve kalp grafiğimi takip ettikten sonra Çandır’daki evimizde 15 günlük karantina sonucuna vardılar ve bu kararı verdiler. Bu süreci sizlere bilgi verme, haberdar etme sorumluluğum olarak görüyorum. Selam, saygılarımı ve sevgilerimi sunuyorum.

 

Bu süreçte bizi arayan, geçmiş olsun temennisinde bulunan, bütün hemşerhrilerimize, eş ve dostlara teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum. Allah, hepinizden razı olsun inşallah.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çandır Belediye Başkanı, Test sonucu, pozitif, covid-19, Mustafa Ertan Örg
Yorumlar
Haber Yazılımı