Haber Detayı
16 Mayıs 2016 - Pazartesi 09:22 Bu haber 1773 kez okundu
 
Yozgat SMMMO'da Yeni Başkan Ahmet Bulut
Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın (SMMMO) 22. Olağan Genel Kurulunda başkanlık seçimleri yapıldı tek aday olarak giren Ahmet Bulut yeni başkan seçildi.
Gündem Haberi


Yozgat SMMMO’da yeni dönem başladı. Oda başkanlığını iki dönem yürüten Mehmet Doğan’ın aday olmadığı genel kurula tek aday olarak giren Ahmet Bulut başkan seçildi.

Yozgat Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nın 22. Olağan Genel Kuruluna SMMMO Başkanı Mehmet Doğan, muhasebeci ve mali müşavirlerin yanı sıra Nevşehir SMMMO başkanı Oruç Irmak, Erzurum SMMMO başkanı Orhan Akgüloğlu, Kırıkkale SMMMO eski başkanı Kurşat Gurtemel ve yeni başkanı Ferman Aldemir , kurul üyeleri Bayram Coşkun, Hamza Ekinci, Recep Yücekaya, Alpaslan Can, Mesrur Köseoğlu, Ahmet Küçükyıldız, Faruk Arıkan katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİĞİMİZİ KORUYACAĞIZ

Yozgat SMMMO’nun 22. Olağan Genel Kurulunun ardından başkanlığa seçilen Ahmet Bulut, birlik ve beraberlik içerisinde olacaklarını söyledi.

Seçimlerin geride kaldığını aktaran Bulut, bütün meslektaşlarıyla birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceklerine dikkat çekti.

Bulut, “Mesleğimiz adına daha güzel projeler hazırlayıp hep birlikte mesleğimizin çıtasını yükseltmek ve meslektaşlarımızın haklarına sahip çıkmak için mücadele vereceğiz” dedi.

YENİ BİR BAŞLANGIÇ

Bulut, hafta sonu gerçekleştirilen seçimlerin kaynaşma havası içerisinde yapıldığına dikkat çekti. Yeni dönemde tüm üyelerle birlikte çalışacaklarını dile getiren Bulut, “Bir araya gelmek başlangıçtır, bir arada durabilmek ilerlemedir, birlikte çalışmak başarıdır’ sloganıyla hareket ettik. Meslek mensuplarını kucaklayan yönetim anlayışıyla ortak sorunların üstesinden geleceğimize inanıyorum” diye konuştu.

Büyük bir umutla, büyük heyecanlarla yeni döneme adım attıklarını ifade eden Bulut, “ Bundan önce başarı ile Yozgat SMMM odasını temsil eden geçmiş dönem başkanlarımıza ve yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. İnşallah onların bıraktığı emaneti meslektaşlarımızla el ele vererek daha yükseğe taşıyacağız. Her zaman meslektaşlarımızın haklarına sahip çıkacağız. Tek başına başarıyı yakalamak mümkün değildir. Bu nedenle her zaman, hep birlikte diyorum ve beraberce arzuladığımız hedeflere ulaşacağımıza inanıyorum. Bizler ilkeli, deneyimli, katılımcı, tarafsız, üretken ve paylaşımcı bir anlayışla mesleki eğitim programımızla, haksız rekabetle mücadele çalışmalarımızla ve yasal düzenlemelerden kaynaklanan sorunları takip edip, sizlere hizmet için yolumuza devam etmek istiyoruz” şeklinde konuştu.

Ülkemizin kalkınmasında mükellef ve devlet arasında kesintisiz iletişimin sağlanması için en önemli görevin serbest muhasebeci mali müşavirlerin olduğunu vurgulayan Bulut, “Mali müşavirlik mesleğinin artık ülkemizde kendi özgün ve yasal çerçevesi içerisinde düzenlenmesi ve mesleki anlamda sağlam ayaklar üstüne tutulması gerekmektedir. Küresel dünyada yaşanan ekonomik gelişmeler nedeniyle mesleğimizin her geçen gün önemi daha da artmaktadır. Meslektaşlarımızın sıkıntılarını biliyoruz. Bunların çözümü için elimizden geleni yapacağız. Mesleğimizin sorunları birlik ve beraberlik içerisinde çözeceğimize inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Günaydın Yozgat) - gunaydinyozgat Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, SMMMO'da, Yeni, Başkan, Ahmet, Bulut,
Haber Videosu
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5