Haber Detayı
27 Kasım 2019 - Çarşamba 01:02 Bu haber 382 kez okundu
 
Yozgat SMMM Odası'ndan Seminere Davet
Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut Mali Müşavirler odası olarak esnafa verilecek her bilgi için eğitimci sağlamaya hazırız diyerek 19 Ekim 2019 tarih ve 509 sayılı vuk e-uygulamalar tebliğini ne göre elle fatura kesme olayının bittiğini söyleyerek esnafları ve mali müşavirleri e-uygulama seminerine davet etti.
Gündem Haberi


ELLE FATURA KESME BİTTİ

Yozgat SMMM Odası Başkanı Ahmet Bulut yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “01 Ocak 2020 tarihinden itibaren vergi mükelleflerini ve Mali müşavir meslektaşlarımız yakından ilgilendiren ve bilgi ve teknolojik çağının bir gereği olarak mali kayıtlar ve işlemlerimiz değişime ayak uydurmak zorunluluğu, 19 Ekim 2019 tarih ve 509 sayılı vuk e-uygulamalar tebliğini ne göre e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-Müstahsil, e-SMM, e-İrsaliye, e-Defter ve E Dönüşümü olarak vergi mükelleflerimizin karşısına çıkacaktır ve artık elle fatura kesme olayının bittiğini hatırlatarak, Yozgat SMMM odası olarak işin direk muhatabı olan tüccarlara e-uygulamalarda nelerle karşılaşabileceğini açıkça anlatma gereği duyduk” dedi.

BASIN ARACILIĞIYLA ÇAĞRI YAPIYORUZ

Bulut açıklamasının devamında; “Vergi mükelleflerimizi ilgilendiren ve bizzat onların bilmesi ve uygulaması gereken e-dönüşüm işlemleri ile ilgili seminer yapmaya karar verdik. Seminerimizi il ve ilçelerde bulunan ticaret odalarına ve esnaf odalarına, bizzat yazı ile hem seminerimzi duyurduk hem de basın aracılığı ile çağrı yapıyoruz.  Seminerimiz TÜRMOB eğitmeni Yalçın Sütütemiz’in sunumu ile 28 Kasım 2019 Perşembe günü saat:14.00 da Yozgat kent park Bilal şahin konferans salonunda olacaktır.  Seminerimizde mükelleflerimize ve meslektaşlarımıza gelişmeler hakkında sunum yapılacaktır.

MALİ MÜŞAVİRLER ODASI OLARAK ESNAFA VERİLECEK HER BİLGİ İÇİN EĞİTİMCİ SAĞLAMAYA HAZIRIZ

Bulut, Mali Müşavirler odası olarak esnafa verilecek her bilgi için eğitimci sağlamaya hazırız. Çünkü e-uygulamalar mükelleflerin yapması gereken işlerdir. Bu uygulamalar yaşamı kolaylaştırdığı gibi uygulamada yaşanacak sorunları da var olacaktır. İleride sorun yaşanması ve mükelleflerin cezai işleme maruz kalmaları için seminerimize katılmaları onlar açısından faydalı olacaktır. Vergi mükelleflerimizin şunu çok iyi bilmeleri gerekir bu uygulama bizzat mükellef tarafından yapılması gerekmektedir. Mali müşavirin bu uygulamada hiçbir sorumluluğu yoktur” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: ahmet bulut, yozgat, smmmo , seminer, davet, e-fatura
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5