Haber Detayı
27 Nisan 2016 - Çarşamba 20:33 Bu haber 2024 kez okundu
 
Yozgat Sizinle Projesinde Hediyeler Yola Çıktı
Yozgat Belediyesi Doğuda hain terör örgütüne karşı kahramanca mücadele eden polis ve askerler için başlatmış olduğu Yozgat Sizinle kampanyasında yaklaşık 6 bin 200 güvenlik görevlisi için hazırlanan hediye ve 7 bin mektup Cumhuriyet alanından dualarla yola çıktı.
Gündem Haberi


Cumhuriyet Alanı’ndaki törene Yozgat Vali Vekili Yavuz Güner, Belediye Başkanı Kazım Arslan, Garnizon Komutanı Albay Selçuk Yıldırım, Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Belediye Başkan Yardımcıları Ahmet Akgün, Talip Karslıoğlu, Serdar Açıkgöz, İl Müftü Vekili Süleyman Eroğlu, daire müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan düzenlenen törende güneydoğuda fedakarca görev yapan asker ve polislerin haklarının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini ifade etti.

Eli kanlı terör örgütü ülkemizin insanlarını üzmeye devam ediyor. Ama biz şundan eminiz ki devletimiz 3-5 tane çapulcunun, 3-5 tane katil sürüsünün yıkamayacağı kadar büyük bir devlettir.  İnanıyoruz ki çok kısa süre içerisinde bu beladan hep birlikte kurtulacağız. Doğuda çok fedakar bir şekilde görev yapan güvenlik güçlerimiz var evlatlarımız var, kardeşlerimiz var, polislerimiz askerlerimiz var. Bu vatan bu millet için fedakârca mücadele ediyorlar.

ONLARIN BU MÜCADELELERİNİ, GAYRETLERİNİ NE YAPSAK ÖDEYEMEYİZ

Onların bu mücadelelerini, gayretlerini ne yapsak ödeyemeyiz, onun bilincindeyiz, ama şunu bilmelerini istiyoruz ki, onlarda biliyorlar tabiî ki gönlümüzde onlarla, dualarımızda onlarla. Onların hiçbir şeye ihtiyaçlarının da olmadığını biliyoruz ve hiçbir şey beklemediklerini de biliyoruz. Çünkü bu vatan için fedakarca mücadele ediyorlar. Nasıl ki gönlümüz onlarla birlikteyse, nasıl ki dualarımız onlarla birlikteyse, nasıl ki teşekkürlerimiz onlarla birlikteyse şükranlarımız onlarla birlikteyse, bu teşekkürümüzün, şükranımızın sembolik bir küçük ifadesi olarak günlük hayatlarında ihtiyacı olabileceğini düşündüğümüz bir takım malzemeleri onlara ulaştırarak onlarla birlikte olduğumuzu bir defa daha onlara htirmek istedik.

6 BİN 200 GÜVENLİK GÖREVLİSİNE HEDİYE 7 BİN MEKTUP GÖNDERİLİYOR

Bu çalışmanın maksadı budur. Yaklaşık 15-20 gün önce başlattığımız ve “Yozgat Sizinle” sloganıyla öne çıkardığımız çalışmayı bu gün itibariyle neticelendirmiş bulunuyoruz. İnşallah bu aracımızı biraz sonra yola çıkartacağız ve arkadaşlarımız Nusaybin’de çadır kentte görev yapan 6 bin 200’e yakın güvenlik görevlimize, güvenlik gücümüze, polisimize, askerimize Yozgat’ın hediyelerini, sizlerin hediyelerini ulaştırmış olacaklar ve şükranlarımızın küçük bir ifadesini onlara sunmuş olacaklar. Bu hediyelerle birlikte Yozgat’ta ki çocuklarımızın, yavrularımızın onlarla ilgili duygularını ihtiva eden 7 bin tane mektupta onlara güvenlik güçlerimize ulaştırılmış olacak. Yine orada çadır kentte görev yapan komutanımıza da bizim Yozgat halkının duygularını ifade eden bir mektubu da ulaştırmış olacaklar. Başta da ifade ettiğim gibi onlar için ne yapsak ne etsek karşılığını ödeyemeyiz. Bunun bilincindeyiz. Zaten onlarda böyle bir şey beklemiyor ama teşekkürümüzün sembolik bir ifadesidir. Bu noktada tabiî ki biz bu çalışmayı yaparken Yozgat’ta değişik kuruluşlar, sivil toplum örgütleri, şahıslar bu kampanyaya destek sağladı. Allah hayırlarınızı kabul etsin. Polisimizden askerimizden güvenlik güçlerimizden Allah razı olsun. Biz bu gün burada rahatsak, bu toplantıyı rahatça yapabiliyorsak onların gayretleri sayesindedir, onların fedakarca çalışmaları sayesindedir. Allah kendilerinden razı olsun, arkadaşlarımızın da yolu açık olsun, inşallah hayırlı gitsinler hayırlı gelsinler. Orada ki güvenlik güçlerimizde hayırlı bir şekilde ailelerine, arkadaşlarına dostlarına, memleketlerine hayırlar içinde sağ salim dönmüş olsunlar temennimiz budur” diye konuştu.

Törende konuşan Vali Vekili Yavuz Güner, söz konusu projenin maddi yanından ziyade manevi bir yanı bulunduğunu söyledi. Yavuz Güner, özellikle öğrencilerin asker ve polislere yazmış olduğu binin üzerindeki mektubun projede ayrı bir yer edindiğine dikkat çekerek, “ Bu vesileyle projemize katkı ve emek veren tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi. 

Yozgat İl Müftüsü Süleyman Eroğlu'nun dua yapmasının ardından araç yola çıktı.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Yozgat, Sizinle, Projesinde, Hediyeler, Yola, Çıktı,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5