Haber Detayı
24 Ekim 2016 - Pazartesi 21:48 Bu haber 2294 kez okundu
 
Yozgat Şehir Hastanesinin Açılacağı Tarih Belli Oldu
2013 yılının Ağustos ayında temeli atlan ve Mayıs 2015 tarihinde faaliyete geçmesi planlanan Yozgat Şehir hastanesi aradan geçen 18 ayın ardından 30 Kasım 2016 tarihinde açılacağı belirtildi.
Sağlık Haberi


Türkiye Kamu Hastaneleri Kurum Başkanı Prof. Dr. Alper Cihan şehir hastanesi fizibilite çalışmaları için Pazar günü, Yozgat Şehir Hastanesinde,  tüm sağlık yetkilileriyle toplantı yaparak, şehir hastanesinin 30 Kasımda açılacağı müjdesini verdi.

Toplantıda personel niteliği, görev dağılımları, yönetim kültürü, kurum kimliği, personel eğitimi, insan kaynakları çalışması ve yeni hastaneyle birlikte değişim kültürünün oluşması gibi birçok konu gündemde konuşuldu.

30 KASIM DA AÇILACAK

Prof. Dr.Cihan yaptığı konuşmada şunları söyledi; “ Kalite; dün değişimin bir yüzü iken, bugün beklentilerin karşılanması, yarın ise beklentilerin aşılmasıdır. Türkiye’de açacağımız şehir hastaneleri ile bugün beklentileri karşılama ve beklentilerin aşılması için ekibimizle gece gündüz demeden çalışıyoruz.  Yozgat haklına 30 Kasımda şehir hastanemizi açacağımız müjdesini vermek isterim. Hastanenin felsefesi, prensipleri, kültür yapısıyla tamamen değişecek. Bu değişim kültürünü çalışanlarımızdan bu saatten itibaren başlamış bulunmaktayız. Yozgat’ta şehir hastanesi ilk açılma yolunda ilerlerken, parmakla gösterilecek hastane konumuna gelecek. Şehir hastanelerimizde kuyruksuz, şikâyetsiz, kaliteli hizmet vereceğiz.

ŞEHİR HASTANELERİ BİR KALDIRAÇ

Şehir hastaneleri bizler için bir kaldıraç. Arşimet’in güzel bir sözü vardır. “Bana bir kaldıraç verin dünyayı kaldırayım” der. İşte sözüm odur ki şehir hastaneleri sağlıkta 20-30 yılda gideceğimiz yolu, 2-3 yılda götürecek kaldıraçlarımızdır.

Dünya gelişinde dünya akım ve trenleri oluşmuş, yenileri de oluşmaya devam ediyor. Dünyadaki başarılar, ihtiyaçlar, savaşlara göre beklentiler değişiyor ve trendleri oluşturuyor. Sağlık sektöründe de dünya trendleri var. 10 yıl önceki sağlık hizmeti ile bugün sağlık hizmeti verilmiyor.

HASTA GÜVENLİĞİ EN ÖNEMLİSİ

Sağlık trendleri arasında en önemlisi hasta güvenliği. Çalışmalarımız hasta ve çalışan güvenliği ve memnuniyetleri üzerine kurulu bir sistem. Şehir hastanelerinde oluşturulan mükemmeliyetçi yapı, mükemmeliyeti yakalamayanları dışarı atacak olan bir sistemdir. Çok emek verilen, gece gündüz çalışan bu sistem sonucunda 30 Kasımda inşallah Yozgat Şehir Hastanemizi açacağız. Tüm Yozgat halkına, tüm ülkemize hayırlı olsun” dedi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, Şehir, Hastanesinin, Açılacağı, Tarih, Belli, Oldu,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5