Haber Detayı
26 Mayıs 2016 - Perşembe 23:44 Bu haber 1718 kez okundu
 
Yozgat MMO'da KOSGEB Bilgilendirmesi
KOSGEB Yozgat Müdürlüğü ile Yozgat Makine Mühendisleri Odası (MMO)işbirliğinde KOSGEB Destek Programları hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleşti. Yozgat Makine Mühendisleri Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıya KOSGEB Yozgat Müdürü Mustafa Işık ve Makine Mühendisleri Odası üyeleri katıldı. KOSGEB Yozgat Müdürü Mustafa Işık tarafından KOSGEB ve Destek Programları bilgileri katılımcılara anlatıldı.
Gündem Haberi


KOSGEB Yozgat İl Müdürü Mustafa Işık toplantıda yaptığı konuşmada; İlimiz KOBİ İşletmelerinin gelişmesi, ekonomiye ve istihdama katkılarını artırmalarını teşvik için desteklerimiz artarak sürmektedir. KOSGEB Destek modeli işletme başvurusu esasına dayalı bir sistemdir. Bakanlar kurulu tarafından KOSGEB Destekleri kapsamına alınan sektörlerde faaliyet gösteren ve KOSGEB Veri Tabanına kayıt olarak KOBİ Bilgi Beyannamesini dolduran işletmeler KOSGEB Destek Programlarına başvuru yapabilmektedirler” dedi.

KOSGEB veri tabanına daha önceden kayıt yaptıran İşletmeler de KOBİ Bilgi Beyannamelerini her yıl güncelleyerek KOSGEB Destek Programlarından faydalanabilmektedirler diyen İl Müdürü Işık, “KOBİ Bilgi Beyannamelerinin güncel olması İşletmelerin Destek başvurusu yapabilmesi için çok önemlidir.  KOSGEB Veri tabanına daha önceden kayıt yaptıran İşletmeler her yıl KOBİ Bilgi Beyannamesini güncellemelidirler. Çünkü her yıl KOBİ Bilgi Beyannamesini güncellemeyen işletmeler KOSGEB Veri Tabanında pasif konuma gelmektedirler. KOSGEB Destek Programlarından faydalanmak isteyen, KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olup KOBİ Bilgi Beyannamesi güncel olmayan işletmelerin aktif hale geçebilmeleri ve Destek başvurusu yapabilmeleri için KOBİ Bilgi Beyannamesini güncellemeleri gerekmektedir. Destek oranı kalkınmada öncelikli 5’nci bölgede bulunan Yozgat ilimiz için yüzde 60’tır” diye konuştu.

 

Işık KOSGEB destek programlarından bahsederek desteğin sağlandığı programları şöyle sıraladı; Girişimcilik Destek Programı, Genel Destek Programı, İş Birliği Güç Birliği Destek Programı, KOBİGEL - KOBİ Gelişim Destek Programı, AR-GE, İnovasyon ve Endüstriyel Uygulama Destek Programı, Uluslararası Kuluçka Merkezi ve Hızlandırıcı Destek Programı, Gelişen İşletmeler Piyasası Kobi Destek Programı ve Tematik Proje Destek Programı olarak adlandırdı.

İl Müdürü Işık son olarak; “İşletmeler kullanmayı düşündükleri destek programlarından her hangi biri için KOSGEB Yozgat Müdürlüğüne destek başvurusu yapmalıdırlar ve uygunluk onayından sonra destek süreci başlayacaktır. Destek süreci tamamlandıktan sonra ilgili ödeme evraklarını müdürlüğümüze sunarak destek ödeme talebinde bulunabileceklerdir” diye ifade etti.

Toplantı sonunda katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

MMO Yozgat İl temsilcisi Tahir Demirel de; Makine Mühendisleri Odası (MMO)olarak üyelerimize yönelik bilgilendirme toplantılarını sürdürmeye devam edeceğiz. Güçlü oda ve bilgili, işinin ehli, donanımlı güçlü üye prensibi üzerinden hareketle her daim üyelerimizle birlikte Yozgat’ımızın paydaşında olmaya devam edeceğiz” diye söyledi.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat, MMO'da, KOSGEB, Bilgilendirmesi,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5