Haber Detayı
07 Eylül 2016 - Çarşamba 14:42 Bu haber 1558 kez okundu
 
Yozgat'ın Yükselen Değeri Özel Kazan
Bu günlerde Yozgat'ın ekonomisine büyük katkılar sağlayan ve ‘Memleketimizle birlikte büyüyeceğiz’ parolasıyla 2000 yılında Yozgat Organize Sanayi Bölgesinde kurulan Özel Kazan, bugün Rusya ve Çin başta olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapıyor.
Ekonomi Haberi


Yozgat ve ülke ekonomisine katkı yapan Özel Kazan, 2015 Vergilendirme Dönemi Kurumlar Vergisi Rekortmenleri Listesi’nde ilk ona girdi. Özel Kazan, dev kazanların imal edildiği YOSB içerisinde 45 işçiyi de istihdam ediyor.

YOZGAT SEVDASIYLA ÇIKILAN BİR YOL

Fabrika çalışmaları hakkında bilgi veren Fabrika Yetkilisi Musa Özel, Yozgat’la birlikte büyümeye karar vererek, fabrikayı YOSB içerisinde imalata açtıklarını söyledi. Musa Özel, “Fabrikamızı 2000 yılında memleketimiz olan ve her zaman bağımızın olduğu Yozgat’ta kurduk. Ekmeğini yediğimiz, suyunu içtiğimiz güzel memleketimiz Yozgat’a nasıl hizmet ederiz diye düşündük. Bununla birlikte OSB teşvikleri de bizleri buraya fabrika kurmamız konusunda yönlendirdi. Böylelikle 16 yıl önce fabrikamızı YOSB içerisinde kurduk. Firmamızın bugün geldiği nokta, bu alanda Yozgat’tan Dünya’ya açılan bir kapı niteliğindedir” şeklinde konuştu.

RUSYA VE ÇİN’İN KAZANLARI YOZGAT’TAN

Ülkemizin ekonomisine katkı sağlayan çay fabrikaları ve balık yağı fabrikalarının kazan ihtiyaçlarının yüzde 90’ını karşılayan bir firma olduklarını vurgulayan Musa Özel, “Özel Kazan, kuruluşundan itibaren kalite ve güveni ilke edinip, müşterileri ile sıcak ilişkiler içinde, kazan ve basınçlı kaplar sektöründe marka değeri taşıyan bir firma konumuna yükseldi. Firmamız; Katı, Sıvı, Gaz Yakıtlı Sıcak Su Kazanları, Kızgın Su Kazanları, Buhar Kazanları, Kızgın Yağ Kazanları, Baca, Baca Gazı Filtre Sistemleri ve diğer Isı Cihazları ile Basınçlı Kapların, tasarımı, üretimi, satışı ve satış sonrası hizmetleri ile ürün çeşitliliği ve kapasite aralığı olarak her geçen gün kendini geliştirmektedir. Alanımızdaki gelişmeleri an ve an takip edip çalışma alanımızı ve teknolojimizi sürekli geliştiriyor ve iş veririmizi artırıyoruz. Fosil yakıtların enerjisini ısı enerjisine dönüştüren çevreci sistemlerin üretimini yapan firmamız, konusunda uzman mühendislerimizle, müşteri ihtiyaçlarına göre taahhüt hizmetleri ile rakiplerinden ayrılan bir konuma sahiptir. Yurtiçinde ve yurtdışında birçok referans projeye imza attık, ürettiğimiz katma değer ile bölge ve ülke ekonomisine katkı sunmaktayız. Başta Rusya ve Çin olmak üzere birçok ülkeye ihracat yapıyoruz. Yeni anlaşmalarla birlikte Arap ülkeleri ve uzak doğu ülkelerine de ihracat yapacağız” dedi.

YOSB HER TÜRLÜ KOLAYLIĞI SAĞLIYOR

En büyük sıkıntılarının kalifiye eleman bulma olduğuna değinen Özel, “YOSB fırsat ve teşvikleriyle bizim gibi birçok firmaya ev sahipliği yapıyor. Ulaşımın kolay olduğu, alt yapının sıkıntısız olduğu ve her türlü kolaylığın bizlere sağlandığı bir Organize Bölgesi. Kuruluşumuzda ve sonrasında her türlüğü kolaylık bizler için sağlanılıyor. Kalifiye eleman bulamama dışında herhangi bir sıkıntımız yok. Firmamızı büyüterek memleketimiz ve ülke ekonomisine daha da faydalı bir yapıda olmayı hedefliyoruz. Yozgat sevdasıyla çıktığımız bu yolda Yozgat’ımızla birlikte büyümeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: (Bozok tv) - www.bozok.tv Editör: Necdet Demirel
 
Etiketler: Yozgat'ın, Yükselen, Değeri, Özel, Kazan,
Haber Videosu
Yorumlar
Alıntı Yazarlar
Arşiv
Modül 1

Bu modül kullanıcı tarafından yönetilir, ister kod girilir ister iframe ile içerik çekilir. Toplamda kullanıcı 5 modül ekleme hakkına sahiptir, bu modül dahil tüm sağdaki modüller manuel olarak sıralanabilir.

Modül 5